۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84243094
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه خواستار کمک جهانی به انتخابات ۲۰۲۱ سوریه شد

تهران- ایرنا- «دیمیتری پولیانسکی» معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که همه ما باید به برگزاری انتخابات ۲۰۲۱ سوریه کمک کنیم.

پولیانسکی با اشاره به اینکه سوریه حق کامل برای برگزاری انتخابات را دارد و هیچ ماده قانونی مانع آن نیست، تصریح کرد که انتخابات ریاست جمهوری و قانون اساسی جدید دو روند متفاوت هستند و بنابراین هیچ دلیلی برای در نظر گرفتن آرای خلاف قانون اساسی وجود ندارد.

وی  افزود: ما در مورد برنامه های برخی از کشورهای اروپایی شنیدیم که اعلام کردند که آنها این انتخابات را به رسمیت نمی شناسند و آن را غیرقانونی می دانند. باید به این کشورها بگوییم بدون تردید برگزاری و شرکت در انتخابات حق همه سوری ها است.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه دومین انتخابات این کشور پس از سال ۲۰۱۴ و از زمان بروز بحران سیاسی-نظامی سوریه در سال ۲۰۱۱ است. مطابق قانون اساسی فعلی که از سال ۲۰۱۲ در حال اجراست، فرد منتخب برای مدت ۷ سال سمت رئیس جمهور را بر عهده خواهد گرفت .

این انتخابات قرار است حد فاصل ۱۶ آوریل تا ۱۶ ماه می  سال ۲۰۲۱ (۲۷ فروردین تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار شود.

انتظار می رود این انتخابات با مشارکت رئیس جمهور فعلی «بشار اسد» که از سال ۲۰۰۰ سوریه را اداره می کند، برگزار شود.

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد حضور گروه‌های تروریستی حمایت شده ازسوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون‌ها آواره در داخل و خارج این کشور بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =