۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۷
کد خبرنگار: 3197
کد خبر: 84243060
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش برف راه ارتباطی۳۷۲ روستای الیگودرز را بست

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار الیگودرز گفت: بارش سنگین برف از شب گذشته(چهارشنبه) تاکنون در این شهرستان ادامه دارد و موجب بسته شدن راه ارتباطی ۳۷۲ روستا با مرکز این شهرستان شده است.

ماشاالله نعمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ریزش برف در الیگودرز باعث قطع راههای روستایی این شهرستان شده است به طوری که اکنون در بخش ززوماهرو، گردنه گله بادوش به کیگوران، گردنه شاهرود مسیر پیرامام به گلی چاس بسته است.

وی افزود: با مسدود شدن گردنه گله بادوش راه ارتباطی ۱۴۷ روستا با مرکز شهرستان و  گردنه شاهرود مسیر پیرامام به گلی چاس راه روستایی ۲۰ روستا با مرکز بخش مسدود است.

وی ادامه داد: همچنین با مسدود شدن گردنه آبشار در بخش ذلقی راه ارتباطی ۱۰۲ روستا این بخش با مرکز شهرستان  و گردنه چال شیر مسیر امامزاده راه روستایی ۵۰ روستا با مرکز بخش بسته شده و در حال حاضر برق و سیستم مخابراتی این بخش بر اثر ریزش برف قطع شده است .

نعمتی با بیان اینکه در بخش بربرود شرقی نیز گردنه فرسش مسدود شده افزود: راه روستایی ۳۳ روستا در این بخش نیز با مرکز شهرستان قطع شده است.

به گفته وی در بخش بربرود غربی نیز راه روستایی۵۵ روستا با مرکز شهرستان مسدود است.

فرماندار الیگودرز گفت: باوجود انسداد راههای روستایی، راههای اصلی شهرستان توسط عوامل راهداری در حال بازگشایی است و تلاش عوامل راهداری با چندین گروه مختلف برای بازگشایی گردنه ها و محورهای روستایی ادامه دارد.

الیگودرز در شرق لرستان با داشتن بیش از یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر راه دسترسی، یکی از وسیع‌ترین شهرهای لرستان است که بیش از ۹۰۰ کیلومتر راه‌های آن در مناطق سخت گذر، کوهستانی و روستایی قرار دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =