بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بایستی توسط جوانان اجرایی شود

کرج – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان داشت: مخاطبان خاص بیانیه «گام دوم» جوانان هستند که باید توسط خودشان نیز این بیانیه اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز، شامگاه چهارشنبه جمعی از دبیران و فعالان اجتماعی تشکل‌های غیردولتی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز (سازمان‌های مردم‌نهاد) با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج با آیت‌الله حسینی همدانی دیداری صمیمانه را برگزار کردند.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در این جلسه با تأکید بر نقش مهم جوانان در جامعه، بیان داشت: جوانان ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی دارند که باید فعال و شکوفا شود.

وی بابیان اینکه به جوانی در روایات و کتب دینی بسیاری تأکید شده است، اظهار داشت: انسان باید دوران جوانی خود را در راه بندگی خدا سپری کند.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه امامین انقلاب بر «خودسازی» در دوران جوانی بسیار تأکید کردند، اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب در گفت‌وگو با جوانان انرژی، امید و ابتکار را سه خصوصیت بارز جوان دانستند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اهمیت امید در جامعه، عنوان کرد: مسوولان موظف‌ هستنند تا امید را در بین جوانان گسترش دهند و مانع از ناامیدی آنان شوند.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه ما در مقابل الگوهای وارداتی و غربی، «قرآن»، «ثقلین» و «عترت» را داریم، خطاب به دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد، تاکید کرد: شما فعالان اجتماعی باید این امور را دست‌گیرید و از میان این معارف الگوی مناسبی را برای معرفی به جوانان فراهم کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه از شهید سلیمانی، شهید حججی و پرفسور حسابی به‌عنوان چند الگوی شاخص نام برد و گفت: ما الگوهای بسیاری برای معرفی به جامعه داریم اما این مهم است که آنان را چگونه و با چه زبانی به مردم جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان معرفی کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی از جوانان به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه‌های انسانی اجتماعی جامعه یادکرد و گفت: دولت‌ها نمی‌توانند نسبت به این قشر مهم بی‌تفاوت باشند.

وی داشتن برنامه مدون در حوزه جوانان را یکی از ملاک‌های انتخاب دولت آینده عنوان کرد و گفت: اشتغال، ازدواج، مسکن، مهارت‌های علمی و تخصصی و شکاف بین نسلی از مواردی است که رییس هر دولتی باید برای آن طرح و برنامه مدون داشته باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه تصریح کرد: باید کاندیداهای ریاست جمهوری طرح مدنظر خود در حوزه جوانان را به مردم ارائه دهند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه غیر از وزارت ورزش و جوانان برخی دستگاه‌های دیگر نیز در حوزه جوانان مسوول‌ هستند، افزود: دستگاه‌های دیگر که در حوزه جوانان مسوول‌ هستند و بودجه دریافت می‌کنند باید گزارش اقدامات خود را ارائه دهند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه فعالیت‌های حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان نباید صرفاً به امور فرهنگی محدود شود، گفت: امور جوانان وزارت ورزش و جوانان باید به حوزه‌های دیگر اقتصادی، اجتماعی و کارآفرینی نیز بپردازد.

رییس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه مواسات و کمک مؤمنانه در برخی از سمن‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: اقدامات انجام‌شده از سوی این سمن‌ها قابل‌تقدیر و ارزشمند است و نباید صرفاً به دوره کرونا محدود شود بلکه باید در آینده نیز ادامه پیدا کند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه تشکل‌های فعال در محورهای دیگر نباید به‌صورت تخصصی به موضوع مواسات و کمک مؤمنانه بپردازند، گفت: رزمایش‌هایی چون مواسات و کمک مؤمنانه باید با محوریت مساجد در محلات به کار خود ادامه دهند اما تشکل‌های مردمی تخصصی باید دیگر به فعالیت متبوع خود بپردازند و از کارهای حاشیه‌ای بپرهیزند لذا کمک به این رزمایش‌ها خوب است اما نباید به یک گزارش عملکرد برای تشکل‌های تخصصی تبدیل شود چراکه آنان باید در حوزه تخصص خود فعالیت کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه متأسفانه تاکنون کار اجرایی در حوزه بیانیه «گام دوم» صورت نگرفته، اظهار داشت: بنده در خطبه‌های نماز جمعه این موضوع را با توجه به بیانات خود حضرت آقا در سخنرانی سوم خرداد سال ۱۳۹۸ تبیین کردم.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: در راستای اجرای بیانیه «گام دوم» هیچ‌کدام از سازمان اجرایی مسوولیت ندارند بلکه خود جوانان باید حلقات میانی و کارگروه‌ها را تشکیل دهند لذا این کار باید توسط خود جوانان انجام شود.

در این دیدار صمیمی که قریب به سه ساعت به طول انجامید مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز به بیان آمار و عملکردهای این اداره کل در زمینه امور جوانان پرداخت و نمایندگان برخی از سمن‌های استان البرز به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود با امام جمعه کرج پرداختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha