حدود چهار میلیون  نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند

مشهد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۳ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۴۰۴ نفر در این استان سهام عدالت دارند که یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۵۶۲ نفر از این تعداد در مشهد هستند.

حسین امیررحیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: از کل شمار سهامداران عدالت در استان خراسان رضوی یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۰۰ نفر روش مستقیم و بقیه که تعدادشان ۲ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۲۰۴ نفر است روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

وی با بیان این که تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم تنها در ارتباط با نحوه مدیریت سهام است ادامه داد: در روش مستقیم هم مدیریت و هم مالکیت از آن سهامدار است ولی در روش غیرمستقیم مالکیت همچنان در اختیار سهامدار، ولی مدیریت آن با شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت:کسانی که روش مستقیم را انتخاب نمودند برای اینکه بتوانند در انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان شرکت نمایند و به فرد مورد نظر رای بدهند باید حتماً در سامانه سجام ثبت‌نام نموده و همچنین احراز هویت شده باشند.

وی گفت: انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان در ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد که اطلاعیه آن در روزنامه درج خواهد شد.

در راستای اجرای فصل ششم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به ‌منظور گسترش مالکیت عمومی و تامین عدالت اجتماعی، طرح توزیع سهام عدالت از سال ۱۳۸۵ اجرایی شد و تعداد ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول طرح در کشور طی ۱۸ مرحله شناسایی و ثبت نام قطعی شدند.

وی ادامه داد: تمام یا بخشی از سهام متعلق به دولت در ۶۰ شرکت سرمایه‌پذیر به طرح سهام عدالت تخصیص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =