۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۱
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84243017
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

کارشناس نظامی یمن: استان مأرب از نظر ما آزاد شده است

تهران – ایرنا – کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمنی گفت: مأرب از چهار جهت در محاصره است و موضوع آزادسازی این شهر از نظر ما پایان یافته است.

سرلشکرخلبان عبدالله حسن الجفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: سراسر استان مأرب در سیطره ارتش و کمیته های مردمی است و تنها شهر مأرب در اشغال مزدوران ائتلاف سعودی و گروه های تروریستی است که تا آزادسازی آن چیزی نمانده است.

وی با تشریح آخرین وضعیت جبهه های نبرد در استان مأرب گفت: ارتش و کمیته های مردمی پیشروی خوبی از چهار محور به سمت این شهر داشته اند و مناطق النجدالاسود، الزور، شعب الحمار، الحفاه، وادی اراک، قاع المنجوره، وادی ذنبه، صنفة و الطلعة الحمراء در آخرین پیشروی ها آزاد شده است.

الجفری افزود: همه این مناطق پنج تا هفت کیلومتر با شهر فاصله دارند و از همه طرف شهر در محاصره قرار گرفته است.

عضو مجلس شورای یمن بیان کرد: با این پیشروی ها و تسلط بر "جبل البلق" شهر مأرب در تیررس نیروهای ارتش و کمیته های مردمی قرار گرفته است و موشکباران دو پادگان "تداوین" و "صحن الجن" در شمال غرب شهر ادامه دارد.

الجفری اضافه کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با پیشروی در منطقه الجفینه و جبل الخشب به فاصله سه کیلومتری این دو پادگان رسیده اند که آخرین خط دفاعی شهر مارب به شمار می روند.

وی گفت: پادگان نظامی صحن الجن که از همه طرف توسط کوه محاصره شده است، بزرگترین انبار مهمات و سلاح مزدوران در این منطقه است.

این کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمنی افزود: نیروهایی که از استان الجوف به سمت مأرب پیشروی کرده اند با دور زدن این شهر، ۷۰ کیلومتر از سمت شمال شرق شهر عبور کرده اند.

الجفری تصریح کرد: هدف از این پیشروی محافظت از میدان و چاه های نفت صافر است که در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر مأرب قرار دارد زیرا فرماندهان عالی رتبه اطلاعاتی را مبنی بر قصد تروریست ها برای منفجر کردن این چاه ها پس از فرار و خروج از شهر دریافت کرده اند.

وی گفت: شهر مأرب در مرکز و چهار راه ارتباطی استان های شرقی به غربی و شمالی به جنوبی قرار دارد و از نظر اقتصادی، موقعیت جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و اجتماعی دارای اهمیت ویژه ای است.

الجفری افزود: آزادسازی مأرب، آزادسازی یک شهر نیست بلکه گامی برای پاکسازی سراسر خاک یمن است.

عضو مجلس شورای یمن گفت: امروز همه مناطق اطراف شهر مأرب پاکسازی و همه خطوط تدارکاتی تروریست ها از طرف  مرزهای عربستان قطع شده است.

الجفری اضافه کرد: بسیاری از تروریست ها از استان های ابین، حضرموت و شبوه برای جلوگیری از سقوط مأرب به این شهر منتقل شده اند ولی با روحیه عالی ارتش و کمیته های مردمی و ایستادگی و همکاری بزرگان، مشایخ و ساکنان آزاده مأرب، این شهر به زودی آزاد می شود.

وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با روحیه عالی درحال پیشروی هستند و پیروزی هایی که در آخرین روزهای ششمین سال جنگ شاهد آن هستیم بهترین دلیل در این باره است.

الجفری بیان کرد: این نیروها در مقابل تجاوزی ظالمانه و جدیدترین سلاح های غربی ها و با وجود محاصره همه جانبه ایستاده اند زیرا به حقانیت خود و راه خود ایمان دارند.

این کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمنی گفت: وضعیت توانایی نظامی ارتش و کمیته های مردمی نیز در زمینه های دفاعی و هجومی و در همه بخش های هوایی، زمینی و دریایی بهترین حالت قرار دارد و توانسته اند توازن قوا را در میدان نبرد به سود خود تغییر دهند.

الجفری افزود: امکانات و تجهیزات نظامی یمن توسط نیروهای یمنی در سازمان صنایع نظامی در صنعا ساخته می شود و توسعه می یابد و در آینده شاهد غافلگیری های جدیدی برای دشمن خواهیم بود که دل ملت را شاد خواهد کرد.

وی بیان کرد: آمریکا دشمن تاریخی ملت ها و همه آزادگان جهان و همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند، شیطان اکبر است و دیگر نمی تواند با اصطلاحات دروغینی مانند حقوق بشر، امنیت و صلح بین المللی و مبارزه با تروریسم، دیگران را فریب دهد.

الجفری اظهار کرد: امریکا همیشه با کشتار ملت های جهان از طریق مزدوران خود به دنبال غارت ثروت کشورها و ملت ها بوده است و همانطور که شهید حسین بدرالدین الحوثی گفت امریکا همیشه ابتدا مزدوران خود را جلو می فرستد و هنگامی که شکست خوردند به صورت مستقیم وارد میدان می شود و ما اکنون شاهد این مرحله از دخالت امریکا هستیم و سخنان جوبایدن نمونه ای از این عملیات فریب و خدعه سیاسی پس از پیشروی های مجاهدان یمنی به سوی شهر مارب است.

وی افزود: امریکا می خواهد از پیشروی مجاهدان ارتش و کمیته های مردمی جلوگیری کند تا با خریدن زمان به مزدوران خود فرصت دهد که قدرت خود را بازیابی کنند.

این عضو مجلس شورای یمن تصریح کرد: ما به امریکا و ائتلاف متجاوزان هیچ اعتمادی نداریم و ملت یمن امروز به یک مرحله از بیداری و هوشیاری رسیده است و می داند که این تجاوز یک تجاوز آمریکایی است و این کشور مادر تروریسم جهان است و نمی تواند بدون ترور به حیات خود ادامه دهد ولی تلاش می کند که چهره خود را تطهیر کند و خود را بی گناه نشان دهد.

الجفری گفت: امروز همه دنیا ماهیت حقیقی امریکا را دریافته اند و در دنیایی که می توان با فشار یک دکمه هر اطلاعاتی را در چند ثانیه به دست آورد، فریب ملت ها کار آسانی نیست.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز و حمایت همه جانبه آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. 

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صرواح در مارب آغاز شد.

این پیشروی‌های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha