۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84242990
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ کانون جدید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سقز مهار شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی سقز گفت: ۲ کانون جدید بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان شناسایی و طیور آن پس از تایید آزمایش‌ها بلافاصله معدوم‌ شد.

علی باباییان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه ۲ کانون جدید این بیماری در  روستاهای "خوشه‌دره فیض‌الله‌بیگی" و "شمسه" بود، اظهار داشت: در این راستا ۳۵۰ میلیون ریال غرامت به روستاییانی بابا معدوم سازی طیور آنان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهار روستای سقز شناسایی شده است، افزود: پس از آزمایش‌ها در خصوص وجود این بیماری، تمامی طیور موجود در این روستاها معدوم سازی و عملیات ضدعفونی منازل بطور کامل انجام شده است.

باباییان یکی از راه‌های انتقال بیماری آنفلوآنزا را پرنده های زنده اعلام کرد و گفت: مردم از خرید مرغ زنده که هیچگونه نظارت بهداشتی بر کشتار آن وجود ندارد و کامل غیر بهداشتی است امتناع کنند و از مرغ‌های پرکنده که در کشتارگاه‌های مجاز و بصورت کاملا بهداشتی و با نظارت پزشک دامپزشکی و ناظر بهداشتی کشتار می‌شود خریداری کنند.

رییس شبکه دامپزشکی سقز از روستاییان خواست هر گونه تلفات طیور را به سامانه پیغام‌گیر ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی کردستان یا با شماره ۰۸۷۳۶۲۲۲۶۰۵  شبکه دامپزشکی شهرستان سقز تماس حاصل کنند و علاوه بر این مرغداران ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای را رعایت کنند تا این بیماری شیوع پیدا نکند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =