وزیرخارجه فلسطین: بدون قدس انتخاباتی نخواهد بود

تهران – ایرنا – وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه گفت: بدون حضور شهروندان بخش قدس شرقی در پای صندوق های رأی، انتخابات فلسطین برگزار نخواهد شد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ریاض المالکی که در یک کنفرانس خبری در ژنو صحبت می کرد، افزود: بدون قدس شرقی انتخاباتی نخواهد بود و این محال است.

وی گفت: در صورتی که اسرائیل مانع از شرکت فلسطینیان درانتخابات شود، ما تدابیر دیگری خواهیم اندیشید تا ملت ما بتوانند آراء خود را در صندوق‌های أخذ رأی بیاندازند از جمله اینکه می شود از کشورهای خارجی که نمایندگی های دیپلماتیک در قدس شرقی دارند خواست تا میزبان صندوق های رأی باشند.

وزیر خارجه فلسطین افزود: فناوری روش دیگری برای دور زدن محدودیت های اسرائیلی ها است که می شود از آن استفاده کرد.

طبق بیانیه «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات مجلس قانونگذاری در روز ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد)   و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) برگزار خواهد شد و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

پس از ۱۵ سال، این اولین بار است که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کند که مورد استقبال جنبش «حماس» قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =