اعضای هیات نظارت بر انتخابات در مازندران مشخص شدند

ساری - ایرنا - اعضای هیات نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در مازندران مشخص شدند.

به گزارش ایرنا، در نشستی که روز پنجشنبه در ساری برگزار شد،  حجت‌الاسلام علی اصغر زکوی به عنوان رئیس هیأت نظارت  و حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری، مصطفی ماشین‌چیان، محمدرضا مؤیدی و محمدعلی نیرین هم به ‌عنوان اعضای این هیات انتخاب شدند.

حسین کمالی پاشاکلائی هم در این نشست به‌عنوان دبیر هیات نظارت بر انتخابات در مازندران انتخاب شد.

طبق برنامه زمان بندی شده وزارت کشور، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خرداد سال آینده برگزار می شود.

انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان برای انتخاب نماینده جایگزین آیت الله نورالله طبرسی نماینده فقید مازندران در این مجلس برگزار می شود.

آیت الله طبرسی که نمایندگی ولی فقیه در مازندران را از سال ۷۸ و امامت جمعه ساری را از سال ۵۹ بر عهده داشت، ۱۹ بهمن ماه  سال ۹۸ پس از تحمل یک دوره رنج بیماری دار فانی را وداع کرد.

مازندران چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

استان مازندران بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۶۱ شهر و حدود سه هزار روستا سکونت دارند.  در آخرین انتخابات مربوط به  یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دوم اسفندماه سال گذشته برگزار شد حدود ۲ میلیون و ۴۳۲ هزار نفر واجد شرایط سنی برای شرکت در انتخابات بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =