بازگشت ۶۴ پدر به آغوش خانواده در آذربایجان شرقی

تبریز-ایرنا- آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فرهنگ حسنه ای است که سال به سال در جامعه بیشتر نهادینه می شود و در ایام، مناسبت های مبارک و اعیاد توسط خیران، ستاد دیه و برخی دیگر نهادهای دست اندرکار موجب بازگشت پدران و سرپرستان به آغوش خانواده هایشان می شود.

به گزارش ایرنا، به مناسبت سالروز میلاد امیرالمومنین علی (علیه السلام) و روز پدر ۶۴ زندانی استان از زندان‌های آذربایجان شرقی آزاد شدند.

تعدادی از این زندانیان با کمک خیران ستاد دیه و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی و بخشی هم با اعطای پایان حبس از سوی مراجع قضایی از زندان‌های این استان رهایی یافتند.

تقسیم شادی بین مردم توسط مشارکت های مردم در موضوع های مختلف با فرهنگ سازی و توسعه این کمک های خیرخواهانه و خداپسندانه بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی خانواده ها به خصوص نیازمندان را برطرف می کند. 

۳۱۰ زندانی جرائم غیر عمد امسال از بند حبس رهایی یافته‌اند

آیین آزادی این زندانیان با حضور مدیرکل زندان های استان، رئیس زندان مرکزی تبریز، مدیر ستاد دیه استان در زندان تبریز برگزار شد.

مدیر کل زندان‌های آذربایجان شرقی گفت: با کمک ستاد دیه استان از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۳۱۰ زندانی جرائم غیر عمد از بند حبس رهایی یافته‌اند.

حسن محمدیاری اظهار کرد: برای آزادی این افراد ۷۸ میلیارد ریال به صورت کمک ویژه بلاعوض پرداخت شده است.

به مناسب میلاد حضرت علی ۶۴ زندانی غیرعمد آذربایجان شرقی به آغوش خانواده بازگشتند

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظها کرد: به مناسب میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر ۶۴ زندانی غیرعمد از زندان های استان به آغوش خانواده بازگشتند. 

حسن تقی پور افزود: برای آزادی ۳۱۰زندانی در سال جاری ۷۸ میلیارد ریال به صورت کمک ویژه، ۴۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در قالب ارایه  تسهیلات و ۱۸۰ میلیارد ریال با  گذشت شاکیان  و بقیه با قبول اعسار به تقسیط توسط مراجع قضایی تامین شده‌ است.

 وی ادامه داد: اکنون ۳۸۰ زندانی جرائم غیرعمد با رقم بدهی ۱۷۰ میلیارد تومان در بند زندان‌های استان آذربایجان شرقی تحمل حبس می‌‍کنند که امید است  روزهای منتهی به نوروز زمینه آزادی جمع زیادی از این مددجویان نیازمند فراهم شود. ۳۸۰ زندانی جرائم غیرعمد با رقم بدهی ۱۷۰ میلیارد تومان در بند زندان‌های استان آذربایجان شرقی تحمل حبس می‌‍کنند که امید است  روزهای منتهی به نوروز زمینه آزادی جمع زیادی از این مددجویان نیازمند فراهم شود.

تقی پور با بیان اینکه رسانه ها بازوی اطلاع رسانی و کمک در فرهنگ سازی مشارکت های مردمی هستند، گفت: پس از یک برنامه رادیویی با مشارکت مردم و خیران پنج دیگر نیز آزاد شدند که اوج خیرخواهی مردم استان و تاثیر رسانه را نشان می دهد. 


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =