تهیه واکسن کرونا و داروهای تنفسی اقدامات امسال تربیت مدرس

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: این دانشگاه در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی‌های ریه و بیماری‌های تنفسی که با مشارکت وزارت بهداشت انجام داد، به مرحله تولید رسیده است که مهم‌ترین دستاورد در دوره شیوع کرونا بوده است.

محمد تقی احمدی در آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان با عنوان «زندگی دست یاریگر توست» گفت: با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه جامع وزارت علوم است که دانشکده علوم پزشکی هم دارد، اضافه کرد: اقدام به تولید واکسن کرونا و داروهای بیماری‌های تنفسی و انتشار ۴۵ بولتن پزشکی و ۱۰۱ بولتن غیرپزشکی مهمترین مهم‌ترین اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان کرونا بوده است.

به گزارش وزارت علوم  این همایش مجازی که در وزارتخانه علوم تحقیقات و فناوری به انجام رسید .

احمدی همچنین اظهار داشت: در حوزه دیده‌بانی کرونا، مبتکر ایجاد و انتشار بولتن‌های آموزشی بودیم که همه اساتید در زمینه آینده کرونا به اظهار نظر و تحقیق برای آینده کشور پرداختند و در این زمینه نیز ۴۵ بولتن پزشکی و ۱۰۱ بولتن غیرپزشکی متاثر از سایر علوم منتشر شد و در سطح دانشگاه‌ها و ستاد وزارت علوم هم مورد استفاده قرار گرفت.
رییس دانشگاه تربیت مدرس افزود: این دانشگاه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با کمک دانشکده علوم پزشکی خود به بومی‌سازی دستورالعمل‌های بهداشتی با محیط‌های دانشگاهی پرداخت و امکانی فراهم کرد تا با ایجاد آزمایشگاه ویپه‌ای در مرکز بهداشت دانشگاه از تمام دانشجویان و افراد مشکوک به ویروس کرونا تست گرفته و تشخیص به موقع داشته باشیم.
وی یادآور شد: در زمینه تولید کیت‌های تخصصی آر.ام.ای و سلول درمانی و موارد متعدد دیگر نیز موفقیت‌های خوبی داشتیم که با همکاری بنیاد برکت در مرحله تولید انبوه است و این اقدامات نقش موثری در بهار آینده در رفع نگرانی‌های دوره کرونا خواهد داشت.
به گفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه میزبان طرح آمایش تولید محتوا برای حفظ سلامت روان دانشجویان نیز بود و امیدواریم این طرح در آینده نزدیک ثمرات خود را نشان دهد.
 

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha