میز نماد برای ارائه خدمت به دانش‌آموزان در بیرجند افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - میز نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) برای ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به دانش‌آموزان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در بیرجند افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این مرکز گفت: در راستای هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و اماکن ارائه خدمات مطلوب به صورت آنلاین یا تلفنی به دانش‌آموزان در طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان، میز نماد در بیرجند افتتاح شد.

محمدعلی واقعی افزود: این مکان در ساختمان مرکز مشاوره در خیابان شهید بهشتی بیرجند با زیربنای یکصد متر مربع و اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان احداث و تجهیز شده است.

وی اظهار داشت: طرح نماد طرحی فرا قوه‌ای است که دانش‌آموزان و اولیای آنان در این طرح دخیل هستند و حدود ۱۶۰ هزار دانش‌آموز استان از مزایا و خدمات مشاوره‌ای آن برخوردار می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ارائه خدمات مشاوره‌ای، مددکاری و اورژانس اجتماعی را از دیگر اهداف طرح مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان برشمرد و عنوان کرد: ارائه آموزش‌ها و ارتقای مهارتی دانش‌آموزان، اولیا و معلمان از دیگر اهداف راه‌اندازی میز خدمت نماد به شمار می‌رود.

همچنین با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از المان ۴۳۵ معلم و دانش‌آموز شهید استان در اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی رونمایی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه چهارم اسفند وارد بیرجند شد و در این سفر ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و بازدید از دبیرستان فاطمه زهرا (س) در نشست مشترک شورای معاونین اداره کل و مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان خراسان جنوبی شرکت کرد که مدیران، معاونان و مربیان تربیتی مدارس نیز از طریق شبکه شاد در این نشست حضور داشتند.

عملیات اجرایی مدرسه قرآنی بیرجند به مساحت یک هزار و ۲۸۲ متر مربع نیز با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش آغاز شد و استخر ۶۰۰ متر مکعبی و چند منظوره اردوگاه پیشتازان انقلاب در شهرستان درمیان به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha