بخش نیرو هم دارای کارخانه نوآوری می‌شود

تهران - ایرنا - تفاهمنامه راه اندازی کارخانه نوآوری نیرو در موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، امضا شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو،  تفاهم‌نامه راه‌اندازی و استقرار کارخانه نوآوری نیرو با موضوع های آب، برق و انرژی در چارچوب زیست‌بوم نوآوری نیرو در موسسه تحقیقات آب امضا شد.

کارخانه نوآوری نیرو با مشارکت معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) و موسسه تحقیقات آب راه‌اندازی می‌شود.

هدف از راه‌اندازی این کارخانه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های استارتاپی و مراکز نوآوری و کارآفرینی مرتبط با صنایع آب، برق و انرژی کشور، حمایت از اشتغال‌زایی در این حوزه‌ها با رویکرد حمایت از ساخت داخل و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، استفاده از ظرفیت‌های علمی، اجرائی و اقتصادی طرفین موافقتنامه در توسعه زیرساخت‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های استارتاپی و حمایت از اجرای طرح‌های پژوهشی-کاربردی شرکت‌های مادر تخصصی وزارت نیرو در کارخانه نوآوری نیرو با هدف ترویج تحقیق و توسعه در صنعت آب و برق، تولید علم کاربردی و خلق ثروت است.

 پویایی زیست‌بوم نوآوری نیرو با تعامل معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، شرکت‌های مادر تخصصی و کارخانه نوآوری نیرو و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در راستای اهداف مرتبط با موضوع موافقتنامه، از دیگر اهداف راه‌اندازی کارخانه نوآوری نیرو است.

راه‌اندازی کارخانه نوآوری نیرو در دو فاز طراحی شده که فاز اول آن تا اواخر بهار سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن جزء برنامه‌های ریل‌گذاری دولت دوازدهم برای دولت سیزدهم است.

به گزارش ایرنا، دی ماه امسال مدیرعامل شرکت تهیه و ساخت کالای آب و برق (ساتکاب) در بازدید از موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، محورهای همکاری ساتکاب با این موسسه را برای راه اندازی کارخانه نوآوری آب و آبفا، مورد بررسی قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =