نماینده مجلس: حضور پررنگ در مجامع بین‌المللی تحول‌آفرین است

تبریز-ایرنا- نماینده مردم شهرستان بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی ایران و فنلاند گفت: حضور پررنگ در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی برای تامین منافع ملی و برجسته‌سازی بیشتر جایگاه نظام جمهوری اسلامی در معادلات منطقه‌ای و جهانی، ضروری و تحول آفرین است.

غلامرضا نوری روز شنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اعتقاد دارم جهان امروز ، با توجه به تفاوت های اقلیمی و ظرفیت های موجود در کشورها، جهان ارتباط و همکاری و تعامل بین کشورها در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاسی است.

نائب رئیس فراکسیون دیپلماسی بین المللی و منافع ملی مجلس گفت: طبیعی است که همه کشورها به دنبال منافع ملی خودشان هستند و همین روند هم به عنوان یک تنظیم کننده در ارتباطات بین المللی شناخته شده است.

نوری با بیان اینکه در ارتباطات بین المللی ما نیز باید به دنبال منافع ملی خود باشیم، افزود: معتقدم که در ارتباط با کشورهای اسلامی بایستی دیپلماسی را در حوزه های پارلمانی و سیاسی فعال تر کرد تا محدودیتی در ارتباط با کشورهای اسلامی نداشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس یازدهم به مشترکات دینی کشورمان با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: این وجوه اشتراک های ارزشمند به ما انگیزه بیشتری می دهد تا با کشورهای اسلامی همکارهای خوب و نزدیکی داشته باشیم.

رئیس گروه دوستی ایران و فنلاند با بیان اینکه سطح پائین ارتباطات بین المللی ایران مورد سوء استفاده بدخواهان از جمله رژیم صهیونیستی است، افزود: ارتباط حسنه در سطح بالا در وهله اول با کشورهای همسایه که اغلب آنها مسلمان هستند و در وهله دوم با کشورهای دیگر باید برای ما مهم باشد و گام های علمی در راستای تعمیق در ارتباط باشیم.

وی با بیان اینکه در سازمان ها و مجامع بین المللی بعد از ارتباط گیری باید حضوری پررنگ، فعال ،اثرگزار و تصمیم سازداشته باشیم افزود: نباید کنار بایستیم و جامعه جهانی برای ما تصمیم بگیرد که بعد بگوییم این تصمیم مورد قبول ما نیست.

نماینده مردم بستان آباد مجلس شورای اسلامی گفت: با حضور فعال و تصمیم ساز خود در مجامع بین المللی می توانیم از همان ابتدا نقطه نظرهای مان را بگنجانیم و مواردی را که محل ایراد و اشکال است، رفع کنیم تا به این وسیله در موافقت نامه ها و تفاهم نامه های بین المللی به عنوان جزء جدایی ناپذیر جهان امروزی و بازی های سیاسی بازیگر و نقش آفرین باشیم.

وی ادامه داد: حضور فعال تر در معادلات جامعه جهانی می تواند در تحقق برنامه های توسعه کشور نیز نقش بسزایی داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =