۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84242671
۰ نفر

برچسب‌ها

تمدید فرصت استفاده از تسهیلات صنایع دستی تا پایان اسفند

کرمان - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: فرصت استفاده از تسهیلات کرونا برای هنرمندان صنایع دستی کشور تا اواخر اسفندماه سال جاری تمدید شد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان عصر چهارشنبه در جریان بازدید از غرفه های موقت صنایع دستی در محل باغ شاهزاده ماهان با حضور وزیر گردشگری ونزوئلا بر استفاده هنرمندان صنایع دستی از تسهیلات کرونا برای توسعه این حوزه تاکید کرد.

وی اظهار داشت: دولت از تولیدات صنایع دستی با ارائه تسهیلات کرونا حمایت می‌کند لذا باید شاهد رشد و توسعه این حوزه در راستای حفظ فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم باشیم.

وی با اشاره به تنوع صنایع دستی تولیدی در استان کرمان بر کاربردی شدن این آثار هنری در راستای خلق مزیت‌های اقتصادی و گردشگری، تاکید کرد و افزود: هنرمندان صنایع دستی با همکاری معاونت مربوطه به معرفی تولیداتشان در فضای مجازی و رسانه‌ها اهتمام ورزند.

وزیر میراث فرهنگی طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان را غیرقابل توجیه دانست

مونسان همچنین عصر امروز در جریان بازدید از محل اجرای طرح زیرگذر از باغ شاهزاده به شهر ماهان عنوان کرد: این طرح توجیه فنی ندارد زیرا برای اجرای آن به چند صد میلیارد تومان منابع نیاز داریم، در حالی که این پروژه با چند صد میلیون تومانی قابلیت اجرا دارد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به کارایی طرح‌ها ادامه داد: همچنین با اجرای این طرح گره ترافیکی در ورودی باغ شاهزاده ماهان کرمان به وجود می‌آید.

مونسان در ادامه سفر یکروزه خود به استان کرمان از باغ تاریخی هنرمند که در شهر ماهان واقع شده بازدید کرد. 

این خانه تاریخی پس از اتمام مرمت در قالب بوتیک هتل به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =