۱۲۰ هزار اصله نهال در شازند آماده توزیع است

اراک - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شازند گفت: ۱۲۰ هزار اصله نهال صنوبر و گونه‌های غیر مثمر همزمان با هفته منابع طبیعی در این شهرستان آماده توزیع است.

«محسن محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۱۰ اصله نهال صنوبر در راستای توسعه زراعت چوب و ۱۰ هزار اصله نهال‌ درختان غیر مثمر نیز برای افزایش سطح فضای سبز شهرستان شازند همزمان با هفته منابع طبیعی در این شهرستان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۰۰ هکتار فضای سبز با توزیع و کشت این نهال‌ها در هفته منابع طبیعی امسال به سطح فضای سبز شهرستان شازند افزوده می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شازند خاطر نشان کرد: اکنون ۲۴۱ نفر متقاضی دریافت نهال برای توسعه زراعت چوب در این شهرستان هستند.

محمدی، کاشت درخت توسط دانش آموزان و ارسال فیلم آن در بستر شاد را از جمله برنامه‌های اداره منابع طبیعی شهرستان شازند در راستای تحقق شعار همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: در این مسابقه به بهترین فیلم ارسال شده توسط دانش آموزان شازندی جایزه اهدا می‌شود.

وی افزود: توزیع نهال در بین مدارس شهرستان شازند برای توسعه فضای سبز در مدارس شهرستان، اجرای برنامه کاشت نهال توسط کانون بانوان روستای نهرمیان و روستاهای اطراف، بهره‌برداری از طرح‌های آبخیزداری و کاشت نهال توسط مسئولان و پالایشگاه شازند در دوراهی این شهرستان از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی در این شهرستان است.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =