۷۱ درصد سهامداران عدالت خراسان جنوبی روش غیرمستقیم را انتخاب کردند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: از مجموع ۶۴۷ هزار نفر سهامدار عدالت استان بیش از ۷۱ درصد یعنی معادل ۴۶۲ هزار و ۸۰۰ نفر روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند و سهامدار این شرکت هستند.

عیسی جعفری گیو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از نیمی از جمعیت استان سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت هستند که این امر خود نشان دهنده بزرگی و اهمیت این شرکت است.

وی بیان کرد: پیرو فرمان مقام معظم رهبری در خصوص آزادسازی سهام عدالت، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان به عنوان نخستین شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی در کشور توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ادامه داد: از مرداد ماه سال جاری این شرکت با نماد «وسخراج» در بازار سرمایه قابلیت معاملاتی پیدا کرده و در حال حاضر دارای بالاترین ارزش معاملاتی در سطح کشور است.

جعفری اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مقرر شده است مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده این شرکت برای انتخاب اعضای هیات مدیره در بیستم اسفند ماه سال جاری برگزار شود.

وی عنوان کرد: سهامداران عدالت که در گذشته روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند نسبت به انتخاب افراد مورد نظر خود از بین داوطلبان حائز شرایط اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به اینکه انتخابات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری است لذا ثبت‌نام در سامانه سجام و طی مراحل احراز هویت و اخذ کد بورسی به عنوان پیش نیاز مشارکت سهامداران در رای گیری به شمار می‌رود.

وی گفت: اهمیت انتخاب و حضور افراد شایسته در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی از آنجا مشخص می‌شود که ارزش سرمایه این شرکت با توجه به تعداد سهامداران آن بسیار بالا است.

جعفری با بیان اینکه میزان سرمایه این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۳۶ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود افزود: این میزان از ارزش سهام بسیاری از شرکت‌های مطرح حتی در سطح ملی نیز بالاتر است.

وی بیان کرد: با توجه به مفاد ماده هشت آیین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت، هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی این اختیار را دارد که معادل ۳۰ درصد ارزش سرمایه شرکت را در پروژه‌های توسعه منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی اضافه کرد: از طرف دیگر از آنجایی که مدیریت سهام عدالت در روش غیرمستقیم در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار می‌گیرد، سپس میزان سود سالانه مشمولان متناسب با عملکرد اعضای هیات مدیره این شرکت‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: به همین دلیل انتخاب افراد شایسته و توانمند برای تصدی سمت اعضای هیات مدیره بسیار حائز اهمیت است.

جعفری اظهار داشت: با شرایط کنونی که وضعیت بورس هم خوب نیست بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در شرکت سرمایه داریم که مربوط به ۴۶۲ هزار نفر مردم استان است.

وی عنوان کرد: طبق آخرین آمار دریافتی از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از مجموع سهامداران استان خراسان جنوبی تاکنون ۳۰۰ هزار نفر یعنی نزدیک به ۶۶ درصد از سهامداران نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام کرده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: از سهامداران عدالت استان درخواست داریم با توجه به برگزاری نوبت دوم مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان در آینده نزدیک و اینکه برای شرکت در مجامع الکترونیک، ثبت‌نام و طی مراحل احراز هویت در سامانه سجام و اخذ کد بورسی الزامی است در اسرع وقت نسبت به طی این مراحل اقدام کنند.

وی یادآور شد: همه برای اینکه در آینده شرمنده مردم نباشیم باید تمامی سعی خود را بکنیم تا فردی توانمند به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شود یا افرادی انتخاب شوند که حداقل دیدگاه توسعه‌ای داشته و بتوانند از این سرمایه برای توسعه استان و به نفع مردم استفاده کنند.

جعفری با بیان اینکه حضور حداکثری مردم برای شرکت در این انتخابات محور فعالیت‌های ما قرار گرفته است عنوان کرد: بدون شک استفاده از ظرفیت یادشده جز در سایه انتخاب افراد متعهد و متخصص میسر نیست و این مهم فقط در صورت مشارکت بالای سهامداران در اخذ تصمیمات مهم شرکت از جمله انتخاب اعضای هیات مدیره از طریق اعمال رای در مجامع الکترونیکی شرکت تحقق پیدا می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =