روحانی: مصمم به همکاری با بولیوی در بخش‌های صنعتی و علمی هستیم

تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه ایران مصمم به همکاری با بولیوی در بخش‌های صنعتی و علمی است، بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی حین دریافت استوارنامه سفیر جدید بولیوی، با تاکید بر اهمیت توسعه و تعمیق روابط تهران – لاپاز ، اظهارکرد: تبادل محصولات مورد نیاز دو کشور می‌تواند حوزه مختلف روابط دو کشور را توسعه دهد.

رییس‌جمهوری با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید بولیوی در تهران ابراز امیدواری کرد که در دوره فعالیت وی شاهد تعمیق روابط دو کشور باشیم.

خانم "رومینا گواد الوپه" سفیر جدید بولیوی در تهران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌جمهور کشورمان، گفت: ایران برای بولیوی یک شریک راهبردی است و ما همیشه از مواضع به حق ایران از جمله در موضوع هسته‌ای، در مجامع بین‌المللی حمایت کرده و خواهیم کرد.

گواد الوپه با اشاره به اینکه برای دومین بار به عنوان سفیر کشورش در تهران ماموریت یافته است، افزود: توسعه و تعمیق روابط و تقویت پیوندهای دوستی بین دو کشور از اهداف اصلی من است.

به گزارش ایرنا، سفیران کشورهای سنگال، بولیوی، غنا، اسلواکی و رومانی امروز چهارشنبه استوارنامه های خود را تقدیم رییس‌جمهوری کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha