روحانی: سنگال می‌تواند دروازه روابط ایران با کشورهای آفریقایی باشد

تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری با بیان اینکه سنگال می‌تواند دروازه روابط ایران با کشورهای آفریقایی باشد، گفت: تهران و داکار برای تعمیق روابط اراده جدی دارند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید سنگال در تهران، با اشاره به روابط خوب و صمیمانه دو کشور طی سال های گذشته، بر توسعه و تعمیق مناسبات  سیاسی و اقتصادی تاکید و افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های علمی، فرهنگی، فناوری و دانشگاهی و همچنین علوم اسلامی را مورد اشاره قرار داد.

رییس‌جمهوری از سنگال به عنوان کشور بسیار مهمی در غرب آفریقا نام برد که می‌تواند دروازه روابط ایران با کشورهای آفریقایی باشد.

روحانی با بیان اینکه ایران و سنگال زمینه‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط دارند، همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور را برای دستیابی به این هدف ضروری دانست.

"سالیو نیانگ دینگ" سفیر جدید سنگال در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان، تلاش برای افزایش سطح مناسبات و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور را از مهمترین اهداف خود در دوره ماموریت در ایران عنوان کرد.

نیانگ دینگ، افزود: روابط ایران و سنگال همواره خوب و صمیمی بوده و دو کشور زمینه‌های بسیار زیادی برای همکاری‌های راهبردی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha