ارتش پاکستان مشتاق انجام رزمایش با ایران است

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی ارتش پاکستان با تاکید بر اینکه هیچ قدرتی قادر به تاثیرگذاری علیه همکاری‌های دوجانبه ما با جمهوری اسلامی ایران نیست، گفت: پاکستان مشتاق برگزاری رزمایش مشترک با نیروهای مسلح ایران است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، نشست توجیهی سرلشکر «بابر افتخار» با نمایندگان رسانه‌های بین المللی امروز در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در راولپندی برگزار شد و سخنگوی ارتش پاکستان مواضع این‌ کشور درباره تحولات پیرامون امنیت منطقه، افغانستان، روابط با دولت جدید آمریکا، وضعیت خاورمیانه، روابط با ایران و چالش پاکستان در مبارزه با پدیده تروریسم را تشریح کرد.

سخنگوی ارتش پاکستان در این برنامه طی پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درخصوص تعاملات امنیتی تهران-اسلام‌آباد و مشارکت برای صلح منطقه‌ای گفت: همکاری‌های امنیتی ما با ایران در بهترین سطح قرار دارد و دو کشور همواره روش‌های سازنده و معقولی را برای رسیدگی به مسائل امنیتی و مرزی مورد استفاده قرار می‌دهند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش چندملیتی اخیر اَمَن-۲۱ به میزبانی نیروی دریایی پاکستان در کراچی و حضور هیات نظامی ایران به عنوان ناظر در این رزمایش، گفت: پاکستان و نیروهای مسلح این کشور صادقانه خواستار مشارکت در حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای با همکاری‌ کشورهای منطقه و هم‌پیمانان خود است.

سرلشکر بابر افتخار افزود: ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان سال گذشته سفر بسیار مهمی به ایران داشت و ما نتایج این بازدید را سازنده می‌دانیم. همکاری‌های خوب نظامی میان دو کشور از جمله برنامه آموزشی همواره در دستور کار طرفین است.

وی تاکید کرد: ارتش پاکستان مشتاق به برگزاری رزمایش‌ نظامی با ایران است. هرچند چنین فرصتی تاکنون مهیا نشده اما از برگزاری رزمایش مشترک در آینده استقبال می‌کنیم.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: هماهنگی عالی میان نیروهای دو کشور در مناطق مرزی ایران و پاکستان داریم و هیچ قدرتی نمی‌تواند این همکاری‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: طرح حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با ایران ادامه دارد و دو کشور هماهنگی اطمینان بخشی در این خصوص دارند.

پاکستان هیچ همکاری با عربستان در بحث یمن ندارد 

سخنگوی ارتش پاکستان در پاسخ به پرسش نماینده رسانه سعودی درباره مناسبات نظامی با عربستان و درگیری این کشور با یمن، گفت: پاکستان روابط نظامی با عربستان دارد و به طور معمول هیات‌های نظامی و نیروهای آموزشی میان دو کشور مبادله می‌شود.

وی تاکید کرد: پاکستان تنها در بخش آموزش نیروهای سعودی با این کشور همکاری دارد و هیچ ارتباطی با تحولات در مرز عربستان و یمن ندارد.

سخنگوی ارتش پاکستان درباره پدیده داعش در منطقه و حمله تروریستی اخیر این گروه در ایالت بلوچستان و کشتار شیعیان هزاره، گفت: داعش هیچ حضور سازماندهی شده در پاکستان ندارد و برخی عناصر برای کسب پشتیبانی‌های مالی و لجستیکی از سرویس‌های جاسوسی خارجی از نام داعش استفاده می‌کنند.

وی برخی از سرویس‌های جاسوسی ضدپاکستانی را به حمایت مالی از عناصر تروریستی و ترویج پدیده داعش در پاکستان به ویژه در ایالت بلوچستان متهم کرد و گفت: ارتش پاکستان از نزدیک تمام وضعیت را تحت نظر دارد و معتقد است داعش از آن سوی مرزهای پاکستان هدایت می‌شود اما قادر به عملیات نخواهد بود و اجازه داده نخواهد شد که تروریست‌ها صلح و امنیت پاکستان را بازیچه دست خود قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha