بانک توسعه تعاون استان مرکزی ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

اراک - ایرنا - مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: این بانک از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات را در قالب پنج هزار و ۵۰۰ پرونده پرداخت کرده است.

«علی وفایی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب ۲۳ پرونده به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی و ۷۱۰ میلیارد ریال با اشتغال ۵۰۰ نفر در زمینه اشتغال پایدار روستایی بخشی از این تشهیلات را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: عملکرد این مدیریت در پرداخت تسهیلات تکلیفی کمیته امداد، بهزیستی، قرض‌الحسنه ازدواج و مشاغل خانگی از ابتدای سال تاکنون بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد است و مابقی پرونده‌های این بخش در شعب در حال کارسازی و پرداخت است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی ادامه داد: این بانک نگاه ویژه در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دارد و از ابتدای امسال تاکنون پنج پرونده در این خصوص به بانک معرفی شده که چهار پرونده موفق به دریافت ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ هشت تا ۱۲ درصد شده‌اند.

وفایی عنوان کرد: بانک توسعه تعاون آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات به خریداران محصولات شرکت‌های دانش بنیان را نیز داراست و در این راستا تسهیلات ویژه‌ای اعطا می‌شود.

مصاحبه مدیر شعب بانک توسعه  تعاون مرکزی با خبرنگاران

وی گفت: ۲ طرح مهم گام و توسکا در دستور کار این بانک قرار دارد که طرح گام ابلاغی بانک مرکزی و در راستای کمک به تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی است و طرح توسکا طرحی داخلی است که به سپرده‌های این بانک علاوه بر سود، تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار اسنادی داخلی برای تامین مواد اولیه واحدهای متوسط صنعتی این استان اعطا شده است.

وفایی عنوان کرد: در این مدت، ۷۱۰ میلیارد ریال تسهیلات با اشتغال ۵۰۰ نفر در زمینه اشتغال پایدار روستایی در استان مرکزی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در راستای تسهیلات ازدواج نیز تا ابتدای اسفند جاری، تمامی پرونده‌ها به شعب معرفی و لیست در انتظار وجود ندارد و از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تاکنون ۹۰ میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد شده است.

بانک توسعه تعاون یک بانک ۱۰۰ درصد دولتی است که در راستای حمایت از بخش تعاون کشور و در جهت رسیدن به تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد در سال ۸۸ و مطابق سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی با تبدیل صندوق تعاون کشور به بانک تاسیس شده است‌ و این بانک در استان مرکزی دارای ۱۱ شعبه و سه باجه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha