حمایت از یتیمان در پویش «شهید مهربان من»

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با راه‌اندازی پویش «شهید مهربان من»، از سوی یادگاران شهدا، به نیابت هر شهید یک یتیم توسط خیرین حمایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا ،سعید اوحدی روز چهارشنبه در مراسم آغاز به کار مرکز نیکوکاری یادگاران شهدا در شب میلاد مسعود حضرت امیر المومنین (ع) در تالار اندیشه حوزه هنری با تبریک فرارسیدن روز پدر اظهار کرد: امروز با حضور یادگاران شهدا پویش زیبای «شهید مهربان من» راه اندازی می شود که به نیابت از هر شهید از یک یتیم سرپرستی خواهد شد.
وی افزود: امیدواریم این پویش مهربانی بصورت ملی پیش برود و مردم عزیز کشور در ایران اسلامی به این پویش مهربانی که یادگاران شهدا زحمت آن را کشیده اند بپیوندند.
رییس بنیاد شهید با بیان فرمایش های رسول الله (ص) درباره حضرت علی (ع) خاطر نشان کرد: امروز اگر برنامه های فرهنگی با عنوان پدران آسمانی برگزار می شود اینها نشاندهنده پدرانی هستند که رشد و کمال ما و شما را باعث شدند.
اوحدی گفت: امروز اگر از مظلومیت ها صحبت‌می شود، حضرت علی (ع) اول مظلوم عالم بودند، اگر از شجاعت گفته می شود مظهر تجلی شجاعت امیرالمومنین(ع) بوده اند.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: روز گذشته با حضور در منطقه زلزله زده سی سخت با خانواده شهدا و ایثارگران دیدار کردیم و نیروهای عاشقی از جانبازان و رزمندگان حضور داشتند که به مردم مظلوم منطقه خدمت می کردند.
در مراسم آغاز به کار مرکز نیکوکاری یادگاران شهدا، ۱۲ یتیم از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد حمایت قرار گرفتند و پرچم مرکز نیکوکاری توسط خانواده شهدا  و مسئولان بنیاد شهید رونمایی شد.
همچنین از والدین، همسران و فرزندان شهدا از جمله شهیدان دباغیان، کاوه و باکری تجلیل به عمل آمد.
تبرک پرچم بارگاه حضرت ثامن الائمه علی ابن موسی الرضا(ع) در این مراسم شور و شعف فراوانی میان خانواده شهدا و ایثارگران برقرار ساخت. 

مهندس امیر قلیچ خانی فرزند سردار شهید حاج علی قلیچ خانی دبیر همایش و مسئول برگزاری مراسم آغاز به کار مرکز نیکوکاری یادگاران شهدا نیز به خبرنگار ایرنا گفت: امروز در آستانه سیزدهم رجب ولادت باسعادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی (ع) و به همت فرزندان شهدا، مرکز نیکوکاری یادگاران شهدا با حضور مسئولان و برخی دستگاه ها از جمله کمیته امداد، ارتش، ناجا،  آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: در این مراسم شرکت کنندگان به نیت هر شهید سرافراز کشور، افراد خیر و نیکوکار سرپرستی و زعامت یک کودک یتیم را عهده‌دار می شوند.
این یادگار شهید گفت: در گام‌ نخست و پایلوت کودکان یتیم استان ایلام در نظر گرفته شده و در گام های بعدی سایر استان‌های کشور مد نظر خواهند بود و از خدمات مرکزی نیکوکاری یادگاران شهدا به همت نیکوکاران برخوردار می‌شوند.
وی افزود: معتقدیم قلب شهدا به عشق فرزندان این مرز و بوم می تپید، ما نیز به رسم مهرورزی پدران آسمانی‌مان در این راه گام برداشتیم.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =