١٠٠ هزار مسکن ملی تا پایان دولت آماده تحویل می شود

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت حدود ٦٠ تا  ١٠٠ هزار واحد مسکن ملی را برای تحویل به متقاضیان تا پایان دولت دوازدهم آماده خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمد اسلامی» امروز در حاشیه جلسه هئت دولت درباره آخرین وضعیت ساخت مسکن ملی به خبرنگاران گفت: ٤٣٦ هزار متقاضی واقعی مسکن ملی که فاقد مسکن هستند شناخته شده است.

وی افزود: ٥٠٤ هزار واحد مسکونی با شرایط سه گانه در سراسر کشور فعال است که  پروژه هایی است که مردم به صورت فردی و گروهی زمین دریافت کردند و ٣٠ هزار واحد هم به صورت فروش اقساطی با قرارداد زمین ٩٩ ساله در حال ساخت است .

اسلامی با اشاره به اینکه اکنون ١٤٠ هزار نفر نزد بانکها افتتاح حساب کردند، ادامه داد: با تکمیل آورده سایر متقاضیان ساخت مسکن ملی در زمین های ٩٩ ساله سرعت خواهد گرفت.

وی گفت: بخش بعدی مسکن ملی هم به صورت مشارکتی با دستگاه‌ها درحال ساخت است که حدود ٧٠ هزار واحد می شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: دولت حدود ٦٠ تا  ١٠٠ هزار واحد آماده تحویل تا پایان دولت دوازدهم خواهد داشت .

اسلامی درباره فقدان صندلی سفر کافی در ایام نوروز گفت: تقاضای سفر نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اکنون ٤٠ درصد تقاضا در بخش اتوبوس، ٥٥ درصد برای سفر با قطار و برای سفر هوایی هم تقاضا تا ٢٠ درصد کاهش داشته است.از همین رو، برنامه سیر قطار اتوبوس و هواپیما طوری تنظیم شده که مردم دچار کمبود صندلی نشوند.

وی درباره بازسازی مناطق زلزله زده کهکیلویه و بویر احمد گفت: کمتر از ٧٠٠ دستگاه منزل مسکونی باید ساخته شود و ٣ هزار واحد شهری و روستایی تعمیرات نیاز دارد که بعد از اتمام آواربرداری آغاز عملیات اجرایی ساخت را خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha