مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در سامانه کارا تمدید شد

رشت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت تسهیلات در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در سامانه کارا تا پانزدهم اسفندماه تمدید شده است.

فیروز فاضلی روز [جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تا کنون یک هزار و ۳۱۵ پرونده در رسته مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای با اشتغال یک هزار و ۵۹۹ نفر در سامانه یادشده به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در بحران کرونا در حوزه فرهنگ و هنر، تسهیلات حمایتی می دهد، اظهار داشت : از ابتدای امسال تا کنون ۱۷۷میلیارد و ۲۰ میلیون ریال تسهیلات کرونایی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در استان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در این میان ۲۳۴ میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال تسهیلات درخواستی از سوی فعالان فرهنگ، هنر و رسانه در سامانه یادشده است.
فاضلی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای جذب بقیه اعتبار تمدید شده است، تأکید کرد: سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir برای ثبت تقاضای تسهیلات کرونایی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تا پانزدهم اسفندماه فعال است.
 وی یادآور شد: این تسهیلات ۱۲ درصدی در سه سقف پرداخت می شود و کارفرمایان دارای کد گارگاه به ازای هر کارمند یا کارگر شاغل در بنگاه ۱۶۰ میلیون ریال، کارفرمایان خویش فرما ۸۰ میلیون و آزادکاران فاقد بیمه ۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این تسهیلات برای جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای ناشی از محدودیت‌ها و بیکاری‌های تحمیلی مستمر از کرونا است، از متقاضیان خواست هرچه زودتر نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =