بومی‌سازی دیوار آتش راه را بر تهدیدهای امنیت سایبری بست

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان با بومی سازی (دیوار آتش) فایروال ها در کشور امنیت سایبری سازمان ها و شرکت ها را با تجهیزات و نرم افزارهای ایران ساخت بهبود بخشیدند.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آن‌ که با استفاده از تجهیزات دیجیتال و مبتنی بر وب، تهدیدهای فضای سایبری گسترده و رو به افزایش است، با توجه به این که تهدیدها هر روز ماهیت وشکل جدیدی پیدا می‌کنند، بنابراین لازم است روش‌ها نوآورانه ارتقا یابند و سخت‌افزارهای مقابله با این تهدیدات، با فناوری‌های به روز بهبود پیدا کنند.  این محصولات و خدمات با تلاش فعالان فناور بومی سازی شده است.

محمد چینی‌پرداز مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، درخصوص تولید فایروال‌های بومی گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها، حمله‌های سایبری و بد افزارهایی است که می‌تواند کار سازمان یا شرکت را مختل کند. استفاده از دیواره‌های امنیتی راهکاری برای مقابله با چنین تهدیدهایی به شمار می‌رود. بر همین اساس و با توجه به نیازهای بومی در داخل کشورمان، این تجهیزات را با جدیدترین فناوری‌های کنترل کردیم.

این فعال فناور با بیان اینکه سامانه‌های امنیتی برای بالا بردن امنیت شبکه‌های کامپیوتری و سرورها برای نخستین بار در کشور تولید می شوند، ادامه داد: تجهیزات تولید شده از این قابلیت برخوردارند که بر اساس قواعد و امضاهای دیجیتال حمله‌های جدید، به روز شوند و آمادگی مقابله با تهدیدهای جدید را داشته باشند.

وی با تاکید بر کارآمدی تجهیزات و نرم‌افزارهای امنیتی ایران‌ساخت تولید شده در این شرکت دانش‌بنیان گفت: کارآمدی این تجهیزات بر اساس استانداردهای بین‌المللی اثبات شده است؛ به طوری که از ۷۰هزار تهدید امنیتی در محیط آزمایشگاهی، به جز یک مورد، سد راه حمله‌های سایبری شد.

این فعال فناور، از ارائه خدمات تست نفوذ تحت شبکه گفت و افزود: سازمان ها وشرکت ها برای اطمینان از امنیت سامانه های تحت وب خود باید علاوه بر ارزیابی های امنیتی معمول، کار ارزیابی تخصصی سامانه‌های تحت وب را انجام دهند. بر همین اساس، طی فرآیندی، یکی از سرورهای سازمان برای ارزیابی مورد حمله قرار می‌گیرد تا پس از شناسایی نقاط آسیب پذیر، راه کارهای رفع آسیب ها و مسدود کردن نقاط آسیب پذیر اجرایی شود.

چینی پرداز، در خصوص مزیت‌های این سامانه گفت: تلاش کردیم با استفاده از به روزترین فناوری‌هایی که نفوذگران استفاده می کنند، راه را بر تهدیدها ببندیم.
 

روزآمدی با قیمت یک سوم نمونه خارجی

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، سامانه دسترسی از راه دور کاربران سازمانی را خدمت دیگری از این شرکت دانش‌بنیان عنوان و بیان کرد: این خدمت، به مدیران اجازه می دهد که بتوانند بر اساس نیاز، به پیمان کاران و کارکنان متناسب با نیاز سازمان و ملاحظه های امنیتی دسترسی را ارئه کنند.

این فعال فناور گفت: نمونه‌های تولیدی با یک سوم قیمت مشابه خارجی عرضه می‌شود و ضمن آن‌که معایب سامانه های غیر بومی همچون به روزرسانی نشدن به دلیل تحریم‌ها را رفع کرده، به پایگاه داده جامعی از امضای دیجیتال حملات به سامانه های بومی و خارحی مجهز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha