آزمایش کرونا از مسافران قطار خوزستان به اراک گرفته می‌شود

اراک - ایرنا - مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آزمایش سریع کرونا از مسافران قطار خوزستان که قرار است ساعت ۱۸ امروز وارد اراک شوند، گرفته خواهد شد تا ابتلای احتمالی آنان به کرونا انگلیسی مشخص شود و از انتشار این ویروس جلوگیری به عمل آید.

«یاسر قربانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تیم کنترل و نظارت دانشگاه علوم پزشکی اراک از ساعت ۱۸ تا ۲۴ امشب در ایستگاه  راه آهن اراک مستقر می‌شود و از همه مسافران خوزستانی به اراک آزمایش می‌گیرند.

وی اظهار داشت: در صورت مثبت بودن آزمایش اولیه کرونا انگلیسی، نتجه آن برای تایید نهایی به انستیتو پاستور تهران ارسال می‌شود و این افراد تا روشن شدن وضعیت باید در قرنطینه بمانند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امکان کنترل تمامی مبادی ورودی و خروجی استان وجود ندارد و مردم باید از تردد به استان خوزستان که اکنون کانون ویروس جهش یافته است، پرهیز کنند.

قربانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی درخصوص اعلام افراد مبتلا به ویروس جهش یافته هیچ گونه کتمانی ندارد و به مردم توصیه می‌کند از تردد غیرضروری به خصوص در اماکن شلوغ خودداری کنند.

وی اظهار داشت: قدرت سرایت کرونا انگلیسی بیشتر است و ابتلا کودکان و جوانان را به دنبال دارد بنابراین رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی باید مورد توجه قرار گیرد.

ویروس کرونا از اسفندماه پارسال در ایران شیوع یافت و نخستین موارد شناسایی شده این بیماری پس از استان قم در اراک مشاهده شد و ششم اسفند امسال نیز اولین کرونا انگلیسی در استان شناسایی شد.

بر اساس اعلام «سیما سادات‌لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر تا پنجم اسفند ۹۹  در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha