اجرای طرح فاضلاب چادگان مانع آلودگی آب سد زاینده‌رود می‌شود

اصفهان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری چادگان گفت: بهره‌برداری هرچه زودتر شبکه فاضلاب این شهرستان از آلودگی آب سد زاینده‌رود جلوگیری خواهد شد.

سید اسماعیل علوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حفط آب نگهداری شده در این سد و سفره‌های زیرزمینی از اهمیت خاصی برخوردار است که اجرا پروژه‌های فاضلاب به این مهم کمک می‌کند.

به گفته وی اجرای طرح فاصلاب چادگان از سال ۹۴ آغاز شد و ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی به این پروژه اختصاص یافت که تاکنون تجهیزات سازه‌ای آن ۷۵ درصد و در مجموع ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته وی ۵۰ کیلومتر اجرای شبکه انتقال و لوله‌گذاری باید انجام شود.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری چادگان ادامه داد: برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه فاضلاب این خطه، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با اختصاص این بودجه شاهد اجرای شبکه و تصفیه به جای حفر چاه و دفع فاضلاب خواهیم بود.

وی تصریح کرد: مدرن ترین تجهیزات تصفیه فاضلاب در این پروژه بکار رفته که در سطح ملی بی نظیر و دارای شاخص‌های خاصی در انجام عملیات‌های این حوزه می باشد.

علوی خاطرنشان کرد: دفع زباله و فاضلاب‌های این شهرستان به دلیل شرایط خاص آبی باید اصولی و منبطق بر دستورالعمل های بهداشتی باشد.

به گزارش ایرنا، معاون عمرانی استاندار اصفهان، مهرماه امسال با بازدید از پروژه فاضلاب چادگان، از بهره برداری از این پروژه تا ۲ سال آینده خبر داد.

۷۰ درصد از جمعیت استان اصفهان از شبکه فاضلاب برای دفع آن استفاده میکنند و این استان رتبه دوم طول شبکه فاضلاب کشور را دارد.

شهرستان های فریدن با بیش از ۴۹ هزار نفر جمعیت، فریدونشهر با ۳۵ هزار نفر جمعیت، چادگان با ۳۲ هزار نفر و بویین میاندشت با بیش از ۲۴ هزار نفر به ترتیب در ۱۴۰، ۱۸۰، ۱۱۰ و ۱۷۰ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =