اسکوچیچ در سالِ بی‌بهار؛ تیم ملی در ۹۹ به ۱۰۰ رسید

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ایران قرار بود در سال ۱۳۹۹ مسابقات مهمی را داشته باشد اما در عمل تنها دو بازی دوستانه را به انجام رساند.

به گزارش ایرنا، سال ۱۳۹۹ که لحظه لحظه آن تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا بود، جای خود را به ۱۴۰۰ داد؛ ویروسی که بیشترین ضربه را به رقابت‌های ملی زد و چند بار بازی‌ها را لغو و به زمان دیگری موکول کرد. تیم ملی فوتبال ایران نیز از این قضیه بی‌نصیب نماند و مسابقاتش بارها به تعویق افتاد.

دراگان اسکوچیچ در اواخر سال ۱۳۹۸ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد. سال ۹۹ انتظار می‌رفت سال بسیار پرحادثه و سرنوشت‌سازی برای ملی پوشان و این مرد کروات باشد اما در عمل این اتفاق رخ نداد. مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین قرار بود در فروردین‌ماه برگزار شود که به تعویق افتاد. رقابت‌های خردادماه نیز به همین منوال برگزار شد و در دو تاریخ اعلام شده بعدی نیز شاهد برگزاری رقابتی نبودیم.

در این مدت دراگان اسکوچیچ سفرهایی را برای دیدار بازی‌های بازیکنان لژیونر انجام داد. مسابقات لیگ را به صورت جدی همراه با دستیارانش زیر نظر گرفت و ملاقات‌هایی را با مربیان لیگ برتری انجام داد. او تلاش زیادی کرد تا طلسم برگزار نشدن اردو را بشکند و در نهایت موفق به انجام این کار شد. ملی‌پوشان دو بار زیر نظر سرمربی سابق صنعت نفت دور هم جمع شدند و دو بازی تدارکاتی هم به انجام رسید که ماحصل آن‌ دو پیروزی بود یا به عبارتی ۱۰۰درصد بُرد برای شاگردان اسکوچیچ در سال بی‌بهار ۹۹!!

در تاریخ ۱۷ مهرماه تیم ملی فوتبال ایران در تاشکند به مصاف ازبکستان رفت و در نهایت برد دو بر یک به دست آمد. سردار آزمون و مهدی طارمی برای تیم اسکوچیچ موفق به گلزنی شدند و الدور شومورودوف تک گل تیم تحت هدایت وادیم آبراموف را به ثمر رساند. سپس در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه ملی‌پوشان به مصاف تیم ملی بوسنی رفتند و به برتری دو بر صفر دست پیدا کردند. این بار کاوه رضایی و مهدی قایدی گلزنان ما در مقابل تیم دوشان بایویچ بودند.

در ادامه سال هم طبق برنامه‌ریزی فیفا شاهد برگزاری مسابقه‌ای نبودیم و کادر فنی به تماشای بازی‌های لیگ بیستم پرداخت. اسکوچیچ و دستیارانش بیش از سرمربیان قبلی تیم ملی به تماشای رقابت‌های باشگاهی نشستند و باید دید نتیجه این نظارت، چه اثری را در نفرات دعوت شده به تیم ملی خواهد گذاشت.

اردوی تیم ملی فوتبال ایران با سرمربی کرواتش در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و ملی‌پوشان باید در تاریخ ۱۰ فروردین به مصاف تیم ملی سوریه بروند. این اولین بازی اسکوچیچ با تیم ملی در تهران خواهد بود. در ادامه باید منتظر خردادماهی مهم برای ملی‌پوشان باشیم. جایی که چهار بازی با هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق قرار است به صورت متمرکز به انجام برسد. فعلا ایران با ۶ امتیاز و یک بازی کمتر در رده سوم گروه سوم قرار دارد و برای صعود بدون اما و اگر نیازمند کسب حداکثر امتیازات از چهار دیدار باقیمانده است.

برعکس سال ۱۳۹۹ که قرار بود سالی سرنوشت‌ساز برای تیم ملی و دراگان اسکوچیچ باشد و در عمل چیز خاصی را نداشت، سال ۱۴۰۰ بدون تردید می‌تواند تکلیف خیلی چیزها را روشن کند و سالی شلوغ و حساس برای اسکو و شاگردانش باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =