جمعی از  مردم استان اردبیل خواستار تکمیل جاده درام- کلور شدند

اردبیل- ایرنا- جمعی از ساکنان استان اردبیل با راه‌اندازی کارزاری در فضای مجازی خواستار پیگیری مسئولان امر و سرعت‌بخشی به تکمیل طرح ملی راه‌سازی درام- کلور در شهرستان خلخال شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این کارزار که تاکنون موفق به جلب همراهی بیش از پنج هزار و ۳۰۰ نفر از شهروندان شده است، بر تکمیل طرح ملی درام- کلور به عنوان اتصال‌دهنده چهار استان اردبیل، زنجان، گیلان و آذربایجان‌شرقی (محور اردبیل- خلخال- طارم- منجیل) تاکید دارد.

برگزارکنندگان این کارزار در نامه‌ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی به مزیت‌های طرح از جمله امن بودن و بدون وجود گردنه و کولاک، جلوگیری از حوادث و تلفات جانی در گردنه‌های مشرف به استان اردبیل و خلخال در تمام فصول به علت مه، کولاک، یخبندان، پیچ سخت و عدم برخورداری از استاندارد فنی و کوتاه شدن ۸۰ کیلومتری مسیر بین تهران و اردبیل اشاره کردند.

همچنین راه‌اندازی این کریدور موجب بازگشایی دروازه جنوبی استان اردبیل واقع در مرز خلخال و طارم، رونق اقتصاد بیش از ۱۰۰ آبادی در شهرستان‌های طارم، خلخال و کوثر، کاهش استهلاک خوردوها، صرفه‌جویی در منابع ملی، وقت و تسهیل در رفت و آمد ساکنان منطقه عنوان شده است.

برخی کارشناسان بر این باور هستند که ساخت راه کلور- درام مزیت‌های قابل توجهی برای استان اردبیل دارد و در صورت بهره‌برداری، از ۲۰ هزار ترافیک روزانه اردبیل پنج هزار مورد آن را جذب شهرستان طارم خواهد کرد.

مجموع طول این جاده به ۵۵ کیلومتر می‌رسد که بیش از ۳۰ کیلومتر از این طرح ملی در حوزه استحفاظی استان اردبیل و سایر آن در محدوده استان زنجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =