وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا به مقام شهید سلیمانی ادای احترام کردند

کرمان - ایرنا - وزیر گردشگری ونزوئلا و وزیر میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی ایران با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان به مقام رفیع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یکهزار و ۵۰۰ شهید آرمیده در این خاک مقدس ادای احترام کردند.

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان و علی ارنستو پادرون روز چهارشنبه بدو ورود به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر با نثار گل و فاتحه بر مزار شهدا به‌ویژه سپهبد شهید سلیمانی با اهداف این شهدا تجدید میثاق کردند.

وزیر گردشگری ونزوئلا و ایران و هیات همراه امروز از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد کرمان شدند و بدو ورود مورد استقبال استاندار کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مسئولان این استان قرار گرفتند.

برنامه‌های امروز این هیات در سفر به کرمان افتتاح موزه طلا و جواهر، بازدید از کاروانسرای گنجعلیخان، خانه هنرمند ماهان، کمپ ستاره لوت در شهداد و کلوت‌ها و رصد ستارگان است که این هیات پس از آن فردا صبح (پنجشنبه) کرمان را ترک می‌کنند.

استاندار کرمان در آیین ادای احترام وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا به مقام شامخ شهدا گفت: مردم از سراسر دنیا برای زیارت مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به گلزار شهدای کرمان می آیند.

علی زینی وند افزود: کرمان و روستای قنات ملک رابر به عنوان زادگاه سپهبد شهید سلیمانی برای میزبانی از میلیون ها زائر در زمان اتمام شیوع کرونا آماده شده است.

وی ضمن معرفی مزار همرزمان سپهبد شهید سلیمانی گفت: این شهید بزرگوار برای دفن شدن در کنار مزار حسین یوسف الهی تاکید و اصرار داشته اند.

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ تاریخ شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.

شهید سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از برجسته ترین مقام های رسمی نظامی ایران بود که به همراه ابومهدی المهندس همرزم وفادارش به دست آمریکایی ها در خاک عراق به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =