۹۰۰ تن خیار از گلخانه‌های قصرشیرین برداشت شد

قصرشیرین- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: ۹۰۰ تن محصول خیار از سطح ۱۸ گلخانه‌ این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شد.

مراد محمودیان فر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خیار از سطح ۴۰ هزار مترمربع گلخانه های قصرشیرین برداشت شده است.

وی اظهار داشت: در مجموع ارزش محصول برداشت شده با توجه به اینکه هر کیلوگرم خیار با میانگین ۱۲ هزار تومان به فروش می رسد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

او گفت: هم اکنون محصول فلفل جایگزین محصول خیار در گلخانه ها می شود و کشت آن آغاز شده که پیش بینی می شود ۵۰۰ تن از این محصول از اردیبهشت ماه تا اواخر تیرماه از سطح گلخانه های قصرشیرین برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: هم اکنون ۵۰ نفر به طور مستقیم در سطح گلخانه های قصرشیرین مشغول فعالیت هستند.

وی همچنین از تولید روزانه ۳۰۰ کیلوگرم گیاه دارویی آلوئه ورا از سطح گلخانه گیاهان زینتی این شهرستان خبرداد.

محمودیان فر ادامه داد: مرزهای خسروی و پرویزخان در شهرستان قصرشیرین فرصتی مناسب برای صادرات محصولات گلخانه ای قصرشیرین است که با توسعه گلخانه ها می توان شاهد رونق تولید محصولات گلخانه ای و کشاورزی در این منطقه باشیم.

او گفت: احداث یکی از بزرگترین مجتمع‌های گلخانه‌ای غرب کشور به مساحت ۵۰۰ هکتار در این شهرستان نیز در دستور کار است که مرحله اول آن به مساحت ۱۰۰ هکتار در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

 وی اضافه کرد: احداث این گلخانه زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم می کند.

۵۲ واحد گلخانه‌ای در این شهرستان وجود دارد که ۲۱ واحد آن با مساحت ۱۸۰ هزار متر مربع فعال است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۳۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ است.

سرخط اخبار استان‌ها