۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84241849
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و باران در راه همدان

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه، جبهه‌ای از هوای سرد در آسمان همدان فعال می‌شود و ریزش پراکنده برف، بیشتر نقاط جنوبی و کوهستانی این استان را فرا می‌گیرد.

محمدحسن باقری شکیب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با ریزش پراکنده برف، بارش باران و افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی نسبت به افزایش سرعت وزش باد هشدار داد و اظهار داشت: سامانه بارشی از سمت غرب وارد می‌شود و فعالیت آن در نیمه غربی و جنوبی استان از جمله شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و همدان بیشتر از سایر نقاط است.

باقری‌شکیب عنوان کرد: این سامانه از بعد از ظهر پنجشنبه تا صبح جمعه فعال است و فعالیت آن خفیف پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: در پی فعالیت این سامانه و ابرناکی آسمان استان، دمای کمینه هوا در نقاط مختلف بین هفت تا ۹ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد اما دمای بیشینه تعییرات محسوسی ندارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه در حال حاضر کمینه دمای تمام شهرهای استان زیرصفر است، عنوان کرد: اسدآباد با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و همدان و فامنین با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری‌شکیب خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha