کشتی جام «متئو پلیکونه»؛ جنگ ۷۴ کیلویی‌ها در ایتالیا

تهران - ایرنا - پیکارهای کشتی «متئو پلیکونه» در حالی از هفته آینده در بندر اوستیای ایتالیا آغاز می‌شود که ۱۳ کشتی‌گیر صاحب عنوان جهان و المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی «ماتئو پلیکونه» ایتالیا روزهای ۱۴ تا  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ در رُم پایتخت کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها دارای سیستم رنکینگ برای بازی‌های المپیک توکیو نیست و البته سیستم رنکینگ برای پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ اعمال خواهد شد.

براساس گزارشی که سایت اتحادیه کشتی منتشر کرده است در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد جام  «ماتئو پلیکونه»  ۱۳ کشتی‌گیر که دارای ۶ عنوان جهانی، یک طلا و برنز المپیک و ۲۰ مدال جهانی حضور دارند. مهمتر از همه اینکه از چهار برنده مدال جهان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان به غیر از «زائوربک سیداکوف» از روسیه دارنده ۲ مدال جهان در شهر بندر اوستیای ایتالیا، «فرانک چامیزو» آزادکار کوبایی الاصل تیم ملی ایتالیا، «دانیار کایسانوف» از قزاقستان و «جردن باروز» از آمریکا نیز حضور دارند.

مبارزه سوپر استارهایی همچون باروز و چامیزو می‌تواند در ایتالیا جالب توجه باشد. این ۲ آزادکار برای پنجمین مرتبه می‌توانند در ایتالیا به مصاف هم بروند. باروز از ۴ مبارزه گذشته موفق شد سه مرتبه چامیزو را شکست دهد و یک مرتبه هم مغلوب وی شود.

در این وزن آزادکاران دیگری همچون «فرانکلین گومز» از پورتوریکو، «جیتندر» از هند، «نورکوژا کاپانوف» (قزاقستان)، «یاکوپ گور» (ترکیه) و «گارزون کابالروو» از کوبا نیز حضور دارند.  کایپانوف، دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۹ جهان در وزن ۷۰ کیلوگرم، برای سومین بار در زندگی حرفه‌ای خود به ۷۴ کیلوگرم خواهد آمد.  گور نیز به دنبال محکم کردن جای خود به عنوان بهترین گزینه ۷۴ کیلوگرمی ترکیه برای حضور در بازی‌های المپیک است.  

کابارلرو کوبایی که ۳۷ سال سن دارد ۴ مدال جهانی دارد که آخرین آن ۱۰ سال پیش کسب شده است.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم هنوز سهمیه المپیک را کسب نکرده است و به طور حتم و با توجه به اینکه کادر فنی نگاه جدی به آزادکاران جوان و به خصوص «یونس امامی» دارد، حضور او در این پیکارها و رویارویی با بزرگان کشتی جهان می‌توانست تجربه گرانبهایی برای او و یا نماینده منتخب کشورمان باشد.

همچنین با نظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد «بهنام احسان‌پور» در وزن ۶۵ کیلوگرم، «علیرضا کریمی» در وزن ۹۷ کیلوگرم و «امین طاهری» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به همراه «ابراهیم مهربان» مربی تیم ملی کشتی آزاد عازم این رقابت‌ها خواهند شد. البته «امین طاهری» به دلیل مصدومیت حضور در این پیکارها را از دست داد.

تیم ملی کشتی آزاد نیز سال گذشته در رقابت‌های بین‌المللی جام ساساری عازم ایتالیا شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =