سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:نیروگاه‌های خصوصی صنعت ماینینگ فعال ‌شود

شهرکرد – ایرنا - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به پیشنهاد تولیدکنندگان رمزارز برای ایجاد نیروگاه‌های کوچک تولید انرژی و تامین برق اشاره کرد و گفت: با تبادل انرژی میان این تولیدکنندگان و شبکه سراسری، مشکلات این حوزه تا حدودی رفع می‌شود.

محمدباقر اثنی‌عشری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر چه ماینینگ به عنوان یک صنعت در کشور پذیرفته شده است اما همچنان مشکلات این بخش در تعیین تعرفه‌های برق ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های تولید برق کشور در ۲ بازه زمانی از سال و در مجموع در ۳۰۰ ساعت با مشکل افزایش تقاضای انرژی روبه‌رو هستند، گفت: ظرفیت مازاد این نیروگاه‌های در زمان‌های خارج از اوج نیاز و مصرف می‌تواند با تعیین تعرفه‌های منطقی به سمت تولید صنعت استخراج رمز ارز هدایت شود.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور یادآور شد: آیین‌نامه‌ای در این زمینه و به‌منظور سازمان‌دهی استخراج رمز ارزها و قانونی شدن "بیت کوین" از طرف این سازمان در حال تدوین است تا به کمیسیون اقتصادی هیات دولت ارائه شود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد استفاده از رمزارزهای استخراجی برای واردات تجهیزات و کالاهای آی‌تی(IT) از طرف سازمان نصر مطرح شده است و این سازمان آمادگی دارد در این زمینه همکاری کند.

اثنی‌عشری با بیان اینکه خریداری و واردات تجهیزات و کالاهای آی‌تی(IT) همچنان با استفاده از ارز بازار و بدون اختصاص یافتن ارز یارانه‌ای و ارز نیمایی صورت می‌گیرد، گفت: افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیمی بر بازار این کالاها و تجهیزات دارد و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به دنبال جذب حمایت دولت در این زمینه است تا بتواند با سازمان‌دهی بازار، بخشی از مشکلات به‌ویژه در بحث کالاهای موردنیاز حوزه آموزشی کشور را رفع کند.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به نیاز شدید شرکت‌های آی‌تی (IT) به نیروهای متخصص به ویژه در بخش افتا و امنیت شبکه نیز اشاره کرد و گفت: برخی از دانش‌آموختگان دانشگاهی توانایی‌های لازم برای ورود به بازار آی‌تی (IT) را ندارند و شکاف ایجاد شده میان نیاز بازار و نوع آموزش‌های دانشگاهی موجب شده است تا بخشی از دانش‌آموختگان این حوزه با بیکاری مواجه شوند.

اثنی‌عشری با بیان اینکه بخش مهمی از تولید شغل در کشور در سال‌های اخیر بر عهده حوزه آی‌تی (IT) است و گسترش فعالیت‌های تخصصی در این حوزه توانسته است زمینه‌های مختلفی را برای کارآفرینی و کاهش درصد بیکاری فراهم کند، یادآور شد: سازمان نصر(سازمان نظام صنفی رایانه‌ای) برای آموزش و توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برنامه‌هایی را در نظر گرفته است تا شکاف ایجاد شده در این بخش از بین برود.

وی همچنین به راه‌اندازی پویش «نهال» در سازمان نصر و تهیه و توزیع تبلت بین دانش‌آموزان مناطق محروم در قالب این پویش اشاره و تصریح کرد: شرکت‌های توانمند فناوری در این بخش پیش‌قدم شدند و تعدادی از تولیدکنندگان رمزارز نیز به این پویش پیوسته‌اند.

به گزارش ایرنا، حضور در نخستین دوره انتخابات سازمان نظام رایانه‌ای چهارمحال و بختیاری و دیدار با مدیران شرکت‌های فناوری اطلاعات و فروشگاه‌های کالا و خدمات رایانه‌ای استان از جمله برنامه‌های سفر رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به شهرکرد به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =