پیشنهاد مکرون برای تعیین نماینده تغییرات اقلیمی در سازمان ملل

تهران- ایرنا- رییس جمهوری فرانسه سه شنبه شب گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید تعیین یک نماینده ویژه برای امنیت آب و هوا به منظور هماهنگی با این شورا را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش ایرنا از رویترز، امانوئل مکرون در جلسه مجازی شورای امنیت سازمان ملل در مورد خطرات آب و هوا برای صلح و امنیت بین المللی گفت: مبارزه با تغییرات اقلیمی برای حفاظت از محیط زیست و صلح و امنیت است.

وی از شورای امنیت خواست که این موارد را به عنوان بخشی از ماموریت خود مد نظر قرار دهد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع تغییرات اقلیمی برگزار شد، افزود: شرایط اضطراری آب و هوا مساله تعیین کننده زمان ما است. دهه گذشته گرمترین دهه تاریخ (از نظر آب و هوایی) بشر بود.

وی ادامه داد: سطح دی اکسیدکربن در بالاترین سطح قرار دارد و آتش سوزی، طوفان‌ها، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، ناشی از شرایط طبیعی جدید هستند. این شوک‌ها نه تنها به محیطی که به آن وابسته‌ایم آسیب می زند بلکه سیستم‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ما را ضعیف می‌کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه «باید افزایش دمای کره زمین را تا پایان قرن به ۱.۵ درجه محدود کنیم»، اضافه کرد: باید از مردم و جوامعی که تحت تأثیر اختلالات آب و هوایی قرار دارند محافظت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار جهان