بستری شدگان مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی رکورد ۲ ماه گذشته را زد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: پنجم دی امسال در حالی که تعداد بستری شدگان کرونایی در استان به ۵۲۰ نفر رسیده بود، طبق آخرین برآورد، بستری شدگان سندرم حاد تنفسی به ۵۱۹ نفر  رسید که بیشترین میزان در ۲ ماه گذشته است.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از کل ۵۱۹ نفر بستری شده سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی، ۲۳۷ نفر مشکوک و ۲۸۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند.

وی بیان کرد: بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه نیز که به عنوان بیمارستان مرجع کرونا در آذربایجان غربی به شمار می‌رود، تکمیل ظرفیت شده که این امر نشان دهنده وضعیت نامناسب استان در شیوع کروناست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۱۳۳ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های این استان بستری بوده و ۳۳ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

دکتر آقازاده با اشاره به ابتلای ۳۳۹ نفر، بستری شدن حدود ۶۰ نفر و فوت چهار تن طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اظهار کرد: با احتساب آمار امروز، کل فوت شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی به سه هزار و ۶۰۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۱۲ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

 آذربایجان غربی یکی از استان‌های با بیشترین میزان ابتلا و فوتی بر اثر کرونا در کشور به شمار می رود و با وجود سهم جمعیتی چهار درصدی، سهم مبتلایان و فوت شدگان در استان نسبت به کشور به ترتیب ۷.۱  و ۶.۱ درصد است.

یک هزارم مبتلایان دنیا را نیز آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی هفت شهرستان در استان نارنجی، ۲ شهرستان آبی و هشت شهرستان زرد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =