امام جمعه کرج: مسوول مسجدی  اهل فساد و رانت نیست

کرج - ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج بابیان اینکه کسی که مسجد می‌رود و نماز می‌خواند باکسی که مسجدی است و در مسجد پرورش و تربیت‌یافته تفاوت دارد، گفت: مسوول مسجدی اهل فساد و رانت نیست.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی شامگاه سه شنبه در دیدار با مدیر و جمعی از معلمان مدارس اسلامی راهیان کوثر البرز، از منزل، مسجد و مدرسه به‌عنوان سه عنصر مهم در امر پرورش نام برد و با اشاره به حوادث اول انقلاب اسلامی ایران، افزود: در سال‌های اول انقلاب کسانی که مسوولیت امور را به عهده داشتند افراد مسجدی بودند و لذا در آن سال‌ها خبری از اختلاس و فساد نبود.

 وی در ادامه این نشست ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام ولادت حضرت امام علی (ع) اظهار داشت: ما خود را از شیعیان و متمسکین به ولایت امیرالمؤمنین (ع) می‌دانیم اما در عمل آیا واقعاً این‌گونه هستیم؟

وی در ادامه با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص)، گفت: قسمت زیادی از فضایل و ویژگی‌های امیرالمؤمنین علی (ع) بیان و ثبت‌نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به روایاتی از امام صادق (ع)که می‌فرمایند: «لَیسَ مِن شِیعَتِنا مَن قالَ بِلِسانِهِ و خالَفَنا فی أعمالِنا و آثارِنا» که «شیعه ما نیست آن‌که به زبان دم از تشیع بزند امّا در عمل برخلاف اعمال و کردار ما رفتار کند»، افزود: متأسفانه در کشور شیعه و اسلامی مسوولی در تلویزیون حاضر می‌شود و مقابل چشم ۸۰ میلیون ایرانی دروغ می‌گوید.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه معارف، مطالب و دستورات اهل‌بیت (ع) حیات‌بخش، امیدآفرین و جامعه‌ساز است، بیان داشت: باید در مدارس به این معارف و دستورات با توجه ویژه‌ای پرداخته شود.

وی با تأکید بر این مهم که «آموزش» باید همراه با «پرورش» باشد، اذعان داشت: متأسفانه در سالیان اخیر باروی کار آمدن مدارس غیردولتی و توجه بیشتر روی بحث کنکور صرفاً به آموزش پرداخته می‌شود و پرورش کاملاً فراموش‌شده است.

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه اگر مدرسه درست شود، جامعه درست خواهد شد، گفت: کسی که صرفاً آموزش ببینید و از پرورش و معارف اهل‌بیت (ع) دور باشد فردا با گرفتن مسوولیت به اختلاس روی می‌آورد و خود را خدمتگزار مردم نمی‌داند.

وی با تأکید بر اینکه محتواهای پرورشی نجات‌بخش است، تصریح کرد: باید به محتواهای پرورشی و تربیتی به‌اندازه محتواهای علمی پرداخته و توجه شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخش دیگری بابیان اینکه مربی باید مربا (تربیت‌شده) باشد، گفت: مربی علاوه بر کسب آموزش‌های علمی و معرفتی لازم باید با عشق به کار خود نگاه کند و صرفاً آن را یک شغل برای خود نداند.

وی در پایان با تأکید بر لزوم استفاده حداکثری و مؤثر از فضای مجازی جهت آموزش دانش آموزان، گفت: باید محتواهای پرورشی جذاب، گویا، اثرگذار و جامع برای استفاده دانش آموزان در فضای مجازی فراهم کرد.

در ابتدای این نشست مدیر مدارس اسلامی راهیان کوثر استان البرز به ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی این مجتمع آموزشی پرداخت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha