زنان خانه دار از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: زنان خانه دار و دانشجویان دانشگاه‌ها از اقشار مختلف جامعه هستند، که زیر چتر حمایتی تامین اجتماعی قرار گرفته و از خدمات درمانی و بیمه ای این سازمان بهره مند می‌شوند.

منوچهر گودرزی عصر سه شنبه در بازدید از تامین اجتماعی شعبه پلدختر و دیدار با رییس و پرسنل این شعبه اظهار داشت: باید در جهت افزایش تعداد بیمه شدگان و جذب اقشار فاقد پوشش بیمه ای از همه ظرفیت های ارتباطی و اطلاع رسانی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: بانوان اعم از مجرد و متاهل در صورت نداشتن پوشش بیمه ای می توانند جهت برخورداری از حمایت‌های تامین اجتماعی به نزدیکترین شعبه این نهاد بیمه ای مراجعه کنند و درخواست خود را مبنی بر استفاده از پوشش بیمه ای این سازمان ارائه نمایند.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان افزود: دانشجویان به عنوان یکی از اقشار فرهیخته جامعه اعم از زن و مرد مشغول به تحصیل در هر کدام از دانشگاه‌های دولتی و آزاد کشور با توجه به اینکه سازمان زمینه بهره مندی آنان از خدمات بیمه ای و درمانی را مهیا نموده می توانند در زمره بیمه شدگان سازمان قرار گیرند.

جمعیت بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در لرستان ۲۲۱ هزار نفر و با احتساب اعضای خانواده ۶۵۰ هزار نفر هستند، ۸۰ هزار مستمری بگیر اصلی در سه حوزه بازنشستگان، بازماندگان و ازکارافتادگان با حدود ۲۵۰ هزار نفر افراد تحت پوشش نیز از خدمات این سازمان بهره مند می‌شوند.

در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار نفر در در قالب اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها