پیشنهاد تشکیل شبکه اطلاع‌رسانی رویدادهای کلان‌شهرهای کشور ارایه شد

کرمان - ایرنا - رییس کمیته فرهنگی و هنری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران شهرهای کلان‌شهرهای ایران، گفت: پیشنهاد شیوه‌نامه تشکیل شبکه اطلاع‌رسانی رویدادهای فرهنگی‌هنری کلان‌شهرهای کشور ارایه شد که توسط اعضای کمیسیون در حال بررسی است.

به گزارش ایرنا، محمد جهانشاهی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه چهل‌وسومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران در جمع رسانه ها افزود: ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری ملی و بین‌المللی شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در بین اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع مطرح شده است.

وی ادامه داد: استفاده از فضای حقیقی، شامل تبلیغات محیطی و نشریات، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، فرهنگ‌سراهای مجازی، وب‌سایت و نشریات مجازی ادواری، و مراکز فرهنگی و آموزشی شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران، از جمله اهداف این طرح است. 

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، با بیان اینکه در این نشست در راستای هم‌اندایشی و پیشبرد اهداف کلان‌شهرها گفت‌وگو شد، گفت: همچنین رؤسای کمیته‌های پنج‌گانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران، گزارشی از عملکرد خود ارایه کردند.

جهانشاهی افزود: از سال گذشته مسئولیت کمیتۀ فرهنگی و هنری کمیسیون مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران، به شهرداری کرمان واگذار شد که در این نشست، گزارشی از فعالیت‌های این کمیته نیز ارایه شد.

وی با اشاره به برنامه‌های این کمیته در سال گذشته گفت: برگزاری جشنواره ایران‌شهر و اجرای پروژه هم‌پیوندی فرهنگی کلان‌شهرها در هفته دفاع مقدس و سالگرد شهادت سردار دل‌ها، از جمله پیشنهادات این کمیته در یک‌سال گذشته بود که مورد تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران قرار گرفت.

جهانشاهی افزود: در راستای اجرای پروژه هم‌پیوندی فرهنگی کلان‌شهرها، در هفته دفاع مقدس، شهرداری‌های کلان‌شهرهای سراسر کشور نسبت به تبلیغات محیطی یکنواخت در سطح کشور اقدام کردند.

وی ادامه داد: همچنین در ایام نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، با هماهنگی سایر کلان‌شهرها و توسط کمیته فرهنگی و هنری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، در مسیر گلزار شهدای کرمان و مزار مطهر سردار دل‌ها، نسبت به ایجاد ‘گذار حاج‌قاسم’ اقدام کردند که بسیار مورد توجه علاقه‌مندان و دوستداران فرمانده ارشد جبهه مقاومت قرار گرفت.

شهرداری‌های کلان‌شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد و کرمان، ریاست کمیته‌های پنج‌گانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور را بر عهده دارند.

امروز چهل‌وسومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران، به میزبانی شهرداری مشهد و با حضور «محمدرضا کلایی»، شهردار مشهد آغاز شد.

صدور مجوز فعالیت دست‌فروشان در بازارچه محله‌ای کرمان

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان نیز گفت: این سازمان در راستای ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر، به مناسب‌سازی و راه‌اندازی بازارچه محله‌ای ۲۲ بهمن جنب شهربازی اقدام کرده است.

محمود ایرانمنش افزود: در این راستا دست‌فروشان سطح شهر که به‌صورت غیرمجاز در معابر اقدام به دست‌فروشی می‌کردند، به شب‌بازار و جمعه‌بازار واقع در ابتدای بلوار ۲۲ بهمن جنب شهربازی هدایت شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری، جهت نظم‌بخشی به فعالیت دست‌فروشان در این مکان، به خط‌کشی، غرفه‌بندی و شماره‌گذاری غرفه‌ها اقدام کرده و طبق اطلاع‌رسانی صورت‌گرفته، مجوز فعالیت در این محل برای دست‌فروشان صادر می‌شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان با اعلام تکمیل شرایط طرح ساماندهی دست‌فروشان و آغاز فاز اجرایی این طرح، بیان داشت: تمام افرادی که در بازارچه ۲۲ بهمن مستقر شده‌اند، باید نسبت به تکمیل پرونده و اخذ مجوز فعالیت از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان، واقع در چهارراه ۱۷ شهریور اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha