زیرساخت‌های شبکه ارتباطات هلال احمر کرمان ارتقا می‌یابد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به تقویت همکاری‌های دوجانبه با مخابرات منطقه گفت: زیرساخت های شبکه ارتباطات این جمعیت در سراسر استان ارتقا می‌یابد.

به گزارش ایرنا، رضا فلاح شامگاه سه‌شنبه در دومین نشست جمعیت هلال احمر استان کرمان با مخابرات افزود: این نشست با هدف رفع مشکلات و تقویت زیرساخت های ارتباطات جمعیت هلال احمر در مرکز استان از طریق شبکه فیبرنوری و همچنین شبکه ارتباطات در شهرستان‌های رودبارجنوب، منوجان، قلعه گنج و نرماشیر برگزار شد.

مدیر مخابرات منطقه کرمان نیز در این دیدار تصریح کرد: ارتباطات نقش مهمی در مدیریت بحران حوادث طبیعی و غیر طبیعی استان کرمان دارد. 

سید رهام حسینی افزود: تعامل و همکاری با جمعیت هلال احمر با هدف امدادرسانی سریع و به موقع در زمان بحران ها و حوادث بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه ارائه بهترین خدمات در ماموریت ها نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به حادثه خیزی استان کرمان آمادگی کامل در امدادرسانی حوادث بخصوص در حوزه ارتباطات نقش مهمی دارد.

قابلیت ها و امکانات جمعیت هلال احمر اطمینان بخش حوادث است

همچنین مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان و هیات همراه در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: قابلیت ها و امکانات جمعیت هلال احمر در پوشش امدادی حوادث اطمینان خاطر ایجاد می کند. 

محمدرضا خسروی راد در حاشیه بازدید از مرکز کشوری آموزش های تخصصی امدادونجات و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: فعالیت های آموزشی و امدادی هلال احمر برای عموم بسیار جذاب و آموزنده است. 

وی با اشاره به اینکه کارخانجات و کارگاه های صنعتی محیط ریسک پذیر و خطرآفرین هستند، خاطرنشان کرد: از سوی جمعیت هلال احمر در خصوص پشتیبانی حوادث احتمالی نیاز به پوشش امدادی داریم. 

وی با اشاره به اهمیت آموزش های پدافند غیرعامل تصریح کرد: در شهر کرمان توان کارخانجات در امدادرسانی حوادث ناشی از حوادث صنعتی قوی نیست و بهره گیری از توانمندی های جمعیت هلال احمر ضروری است.

مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با اشاره به اهمیت فراگیری آموزش های امدادی پرسنل افزود: درصدد برگزاری دوره های آموزشی ویژه پرسنل در واحدهای مختلف هستیم. 
وی افزود: شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در راستای مسئولیت اجتماعی در تهیه و تامین تجهیزات و امکانات امدادونجات؛  جمعیت هلال احمر را حمایت خواهد کرد. 

خسروی راد با اشاره به حادثه سقوط سه کارگر در مخزن اکسیژن در شرکت فولاد بوتیای ایرانیان طی ماه گذشته اظهار کرد: اگر امکانات و تلاش تخصصی امدادگران جمعیت هلال احمر نبود می بایست شاهد فوت و حادثه تلخ و ناگواری باشیم. 

مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در این نشست از نجاتگران تیم امدادونجات کوهستان کرمان که در حادثه فوق امدادرسانی کردند، تقدیر و تشکر کرد. 

ضرورت حمایت و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به وسعت حادثه خیزی استان کرمان گفت: بیش از ۳۰ نوع حادثه طبیعی و غیرطبیعی در استان کرمان رخ می دهد.

وی با اشاره به رتبه های اول استان کرمان در امر امدادرسانی حوادث جاده ای و همچنین اسکان اضطراری در حوادث طبیعی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون قریب به یک هزار حادثه توسط نیروهای امدادونجات هلال احمر استان کرمان امدادرسانی شده است. 

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر با ارائه آموزش های تخصصی در کمترین زمان در پاسخگویی به حوادث اقدام می کند، خاطرنشان کرد: ایجاد خانه های هلال و آموزش روستاییان از اهداف بسیار مهم راه اندازی این مراکز در نقاط دوردست است. 
فلاح با اشاره به اقدامات موثر جمعیت هلال احمر استان کرمان در پوشش امدادی حوادث استانی، ملی و بین المللی افزود: برای تامین تجهیزات مدرن و کاربردی نیازمند حمایت ها و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها