استاندار: بیش از ۳۰۰ خیرمدرسه ساز در حوزه آموزشی گیلان فعالیت می کنند

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت : افزون بر ۳۰۰ خیر مدرسه ساز در گیلان در حوزه فراهم سازی امکانات تحصیلی برای فرزندان این استان می‌کوشند.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که از طریق ارتباط زنده تصویری با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، افزود: بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز در حالی برگزار شده که رشد تعهدات استان در این دوره  نسبت به دوره قبلی جشنواره، ۲۶۹ درصد افزایش یافته که نشانگر تمایل نیک اندیشان به گسترش فعالیت های خیرخواهانه است.

وی با بیان اینکه خیران مدرسه‌ساز علاوه بر عرصه آموزش و علم آموزی در حوزه فرهنگ نیز گام‌هایی اعتمادآفرین برداشته‌اند، گفت: طی سال‌جاری گیلان در پویش مردمی ساخت فضاهای آموزشی دارای رتبه دوم کشوری شده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خیران مدرسه ساز، امروز به یک الگو برای آحاد جامعه تبدیل شده، گفت: شمار این نیک اندیشان که الزاماً از توانمندان استان نیستند، روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به اجرای دو پویش مردمی در استان برای ساخت فضاهای آموزشی طی سالجاری براساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی و پرورشی کشور، گفت: نخستین پویش به ثمر رسیده و دومین پویش نیز با استقبال مناسب مردم فرهنگ دوست گیلان، تا زمان حاضر دارای رتبه دوم کشوری در تعداد نفرات شرکت کننده و جذب ریالی و نیز استان اول در شاخص مشارکت بر اساس معیار نسبت تعداد دانش آموزان استان است.

استاندار گیلان خیران مدرسه ساز را انسان های والایی دانست که در جهادی مقدس گام نهاده اند و افزود: فعالیت این عزیزان، زمینه ساز توسعه انسانی بعنوان مهمترین رکن توسعه جامعه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه از تعداد ۳۳ پروژه به بهره‌برداری رسیده در شهرستان‌های استان طی سال جاری، ۲۶ پروژه توسط خیران مدرسه‌ساز و مشارکت ۸۰ درصدی آنان به ثمر نشسته، گفت: پروژه‌های نیمه تمامی نیز در این حوزه در دست اجراست که تا قبل از آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی دانش‌آموزان این سرزمین را اصلی ترین سرمایه های کشور ذکر و خاطرنشان کرد: آینده سازان این مرز و بوم باید در محیطی مناسب و مطلوب‌ به یادگیری و فراگیری علوم بپردازند و فراهم نمودن مکان هایی برای علم آموزی آنان، حسنه ای جاریه است.

 زارع ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با کار خیر خود، اقدام به فرهنگسازی می کنند و در واقع مشوق افرادی دیگر در جامعه نیز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =