دشمن از مأرب به عنوان سکویی برای ضربه زدن به ملت یمن استفاد می‌کند

تهران – ایرنا- محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی سه‌شنبه گفت: دشمن می‌کوشد، مأرب را به سکویی برای ضربه زدن به ملت ما و نقطه آغازین برای عملیات نظامی خصمانه در استان‌های دیگر یمن تبدیل کند.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "المسیره" یمن، عبدالسلام با بیان این که " بیرون راندن اشغالگر خارجی وظیفه هر یمنی آزاده‌ای است، تصریح کرد: همکاری میان مردم یک کشور همان چیزی است که برای آزادی همه استانها لازم است.

وی اظهار کرد: دشمن نباید در هیچ یک از استان‌های یمن نباید هیچ جای پایی داشته باشد.

رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن افزود: دشمن در استان مأرب تلاش می‌کند که عزت ساکنان آن را زیرپا بگذارد  و آن را به سکویی برای ضربه زدن به ملت ما و نقطه آغازین برای عملیات نظامی خصمانه در استان‌های دیگر تبدیل کند.

"حسین العزی" معاون وزیر امورخارجه دولت نجات ملی یمن  وابسته به انصارالله که در صنعا فعالیت دارد نیز هفته گذشته از روی دادن حوادث غافلگیرکننده‌ای در مأرب  خبر داد و گفت که این اتفاقات می‌تواند به سقوط این شهر بینجامد.

نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌ در استان «مأرب» در شمال شرقی این کشور، موفق شدند، بر منطقه «الطَّلّعَة الحمراء» در غرب این استان نفت خیز مسلط شوند.

نیروهای ارتش یمن و «جنبش انصارالله» شنبه هفه جاری پس از درگیری‌ شدید با شبه‌نظامیان دولت مستعفی یمن و فراری به ریاست «عبدربه منصور هادی» موفق شدند کنترل منطقه الطَّلّعَة الحمراء و پایگاه‌های اطراف آن در غرب استان نفت خیز مأرب را تحت کنترل خود درآورند.

در همین ارتباط، شبکه خبری «المیادین» به نقل از منابع آگاه نوشت: شبه نظامیان هادی و ائتلاف سعودی تلاش کردند تا از اردوگاه‌های آوارگان یمنی در مأرب (شمال شرقی یمن) به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی استفاده کنند.

به گزارش این شبکه، «عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر «دولت نجات ملی» یمن گفت: کسانی که در مارب علیه نیروها و ارتش این کشور می‌جنگند، عناصر مسلح عضو حزب اخوان المسلیمن «الاصلاح»، جریان سلفی، تروریست‌های وابسته به «داعش» و «القاعده» هستند.

خبرگزاری «الصحافه الیمنیه» نیز گزارش داد که نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله، جمعه شب به سمت گذرگاه شرقی شهر مارب و ورودی گذرگاه «الودیعه» در مرز عربستان پیشروی کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که نیروهای یمنی بر روستای «رغوان» مسلط شده و به سمت «العلم الابیض» و «النصود» در شمال شرق استان مارب پیشروی کردند.

این پیشروی‌های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صراوح در مارب آغاز شده است.

از سوی دیگر، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اخیرا خواستار کاهش تنش‌ها در استان مأرب در غرب یمن شده است.

«مارک لوکاک» گفت: هرگونه اقدام نظامی در مأرب پیامدهای انسانی غیرقابل تصوری خواهد داشت و باعث آوارگی صدها هزار نفر می‌شود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز و حمایت همه جانبه آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha