۲۰۰ واحد صنفی چهارمحال و بختیاری عامل فروش کالاهای اساسی شدند

شهرکرد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت در برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، ۲۰۰ واحد صنفی عامل فروش کالاهای اساسی و یارانه‌ای شب عید در استان شدند.

جهانبخش مرادی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدهای صنفی شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های بزرگ، تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری و فروشگاه‌های منتخب تعیین شده از سوی اتاق اصناف است.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی شامل روغن، برنج، قند، شکر، مرغ گرم و منجمد با قیمتی کمتر از بازار آزاد در فروشگاه‌های منتخب عرضه می‌شود، تصریح کرد: در طرح فروش نوروزی ۶۷ هزار تن کالای اساسی مصرفی مردم توزیع می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این کالاها بطور میانگین بین ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان‌تر از بازار آزاد به مردم استان عرضه می‌شود.

مرادی ادامه داد: به طور مثال عرضه برنج هندی ۱۰ کیلویی در بازار آزاد کیسه‌ای ۲۴۰ هزار تومان است اما در فروشگاه‌های منتخب کیسه‌ای ۱۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود و قند شکسته نیز که در بازار آزاد کیلویی ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد در فروشگاه‌های منتخب با قیمت هر کیلو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عرضه روغن خوراکی نیز به سبب تقاضای بالا در بیش از ۲ هزار واحد صنفی عرضه می‌شود و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

مرادی افزود: سهمیه هریک از شهرستان‌های استان به نسبت جمعیت تعیین شده و به تدریج در این مناطق توزیع و عرضه می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری همچنین از تامین میوه شب عید استان نیز خبر داد و گفت: سیب و پرتقال شب عید نیز از ۲۷ اسفند با قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار در استان توزیع می‌شود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha