دعوت استاندار خراسان رضوی از تاجیکستان برای سرمایه گذاری در این استان

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی که به همراه وزیر کشور به تاجیکستان سفر کرده است با وزیر صنایع این کشور دیدار و برای سرمایه گذاری در این استان دعوت کرد.

به گزارش سه شنبه شب اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در این دیدار گفت: وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر و مراکز تحقیق و توسعه دانشگاهی و واحدهای صنعتی در خراسان رضوی زمینه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه کاملا فراهم کرده است.

وی ادامه داد: شهر مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان اسلام دارای جاذبه‌های مذهبی، تاریخی، فرهنگی، طبیعی، تفریحی و تجاری است که آن را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کرده است.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت توریسم سلامت در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: کلانشهر مشهد به دلیل وجود پزشکان و کادر درمانی مجهز و هزینه‌های مناسب درمانی در حوزه گردشگری سلامت از ظرفیت مطلوبی برخوردار است.

معتمدیان با تاکید بر اینکه امروزه کریدورهای ارتباطی یکی از اجزای مهم اقتصاد ملی محسوب می‌شوند افزود: از طریق اتصال آسیای میانه به چابهار، دستیابی به فرصت‌های اقتصادی دست‌یافتنی‌تر خواهد بود.

وی همچنین برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در مشهد و دوشنبه تاجیکستان اعلام آمادگی کرد.

وزیر صنایع تاجیکستان هم در این دیدار ضمن استقبال از همکاری دوجانبه با کشور ایران به ویژه استان خراسان رضوی گفت: این کشور آمادگی سرمایه‌گذاری دوجانبه هر چه بیشتر را در زمینه‌های مختلف دارد.

ضراب الدین فیض الله ضمن ابراز خرسندی از دیدار با استاندار خراسان رضوی و آگاهی از ظرفیتهای موجود در این استان از ظرفیت محدود این کشور در تولید ماشین آلات کشاورزی خبر داد و در خصوص افزایش این ظرفیت توسط ایران اعلام نیاز کرد.

در این راستا استاندار خراسان رضوی هم ضمن تماس با مسوولان مربوطه در ایران، از اعلام آمادگی کشورمان برای افزایش سرمایه‌گذاری  برای تولید ماشین آلات کشاورزی در تاجیکستان خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =