مقام یمنی: القاعده و داعش مأرب را پایگاه حمله به سراسر یمن قرار دادند

تهران – ایرنا- تارنمای شبکه المسیره یمن نوشت: "رییس دفتر ریاست جمهوری یمن سه‌شنبه فاش کرد که عناصر القاعده و داعش استان مأرب را به عنوان پایگاهی برای حمله به سراسر یمن قرار داده‌اند."

به گزارش ایرنا، تارنمای المسیره افزود «احمد حامد» در این باره گفت: این تروریست‌ها از مارب به عنوان پایگاهی برای ارسال خودروهای بمب گذاری شده و جوخه‌های ترور استفاده می‌کنند.

وی افزود: این تروریست‌ها زیر نظر یک افسر سعودی کار می‌کنند.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی سه‌شنبه گفت: دشمن می‌کوشد، مأرب را به سکویی برای ضربه زدن به ملت ما و نقطه آغازین برای عملیات نظامی خصمانه در استان‌های دیگر یمن تبدیل کند.

"حسین العزی" معاون وزیر امورخارجه دولت نجات ملی یمن  وابسته به انصارالله که در صنعا فعالیت دارد نیز هفته گذشته از حوادث غافلگیر کننده در مأرب  خبر داد و گفت  این اتفاقات می‌تواند به سقوط این شهر بینجامد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌ در استان «مأرب» در شمال شرقی این کشور، موفق شدند، بر منطقه «الطَّلّعَة الحمراء» در غرب این استان نفت خیز مسلط شوند.

نیروهای ارتش یمن و «جنبش انصارالله» شنبه هفته جاری پس از درگیری‌ شدید با شبه‌نظامیان دولت مستعفی یمن و فراری به ریاست «عبدربه منصور هادی» موفق شدند کنترل منطقه الطَّلّعَة الحمراء و پایگاه‌های اطراف آن در غرب استان نفت خیز مأرب را تحت کنترل خود درآورند.

رسانه‌ها گزارش دادند که شبه نظامیان هادی و ائتلاف سعودی تلاش کردند تا از اردوگاه‌های آوارگان یمنی در مأرب (شمال شرقی یمن) به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی استفاده کنند.

این پیشروی‌های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صراوح در مارب آغاز شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha