شهرداری‌ها در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی اصفهان همکاری کنند

اصفهان- ایرنا- مدیر مخابرات منطقه اصفهان گفت: شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی در توسعه و تقویت زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی استان همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل قربانی عصر سه‌شنبه در جلسه‌ای با مسوولان شهرضا در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: همراهی برای این شیوه از توسعه ارتباطی در دوران کرونا، ضرورتی دوچندان است.

به گفته وی، توسعه زیرساخت‌های مخابرات در شهرستان‌ها و مناطق مختلف مستلزم همکاری همه‌جانبه نهادهای حاکمیتی بویژه شهرداری‌هاست چرا که این همکاری دوجانبه به تقویت توسعه ارتباطات در مناطق شهری و روستایی می‌انجامد و رضایت مردم را بدنبال دارد.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با اشاره به توسعه شبکه تلفن همراه در این استان تصریح کرد: بالای ۹۸ درصد مردم در همه شهرها و روستاهای استان دارای تلفن همراه هستند و ضریب نفوذ موبایل در این منطقه بیش از ۱۰۰ درصد است.

قربانی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا نشان داد دولت الکترونیک، خرید الکترونیک، برگزاری نشست‌ها به صورت مجازی و ده‌ها فرصت دیگر از زمینه‌های استفاده صحیح از زیرساخت‌های ارتباطی و فصای مجازی و رسانه‌ای است.

وی یادآور شد: از آنجا که انجام طرح‌های فنی در شبکه ثابت و سیار، لازمه ارائه ارتباطات مستمر و پایدار به شهروندان است، لذا مساعدت شهرداری‌ها و شوراهای  شهر در تسهیل امور به منظور انجام این طرح‌ها راه‌گشا و مطالبه عموم مردم است.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان دارای سه میلیون و ۸۲ هزار و ۹۴۶ شماره تلفن ثابت است دو میلیون و ۴۶۵ هزار و ۸۴۸ شماره آن مشغول به کار است و بر این اساس ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۷.۴۲ درصد است.

شهرضا با جمعیت حدود ۱۶۰هزار نفر در ۷۵ کیلومتری اصفهان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =