خیران مدرسه‌ساز همدان ۳۲۱ طرح آموزشی احداث کردند

همدان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: از سال ۷۷ تا پایان بهمن سالجاری خیّران مدرسه ساز ۳۲۱ طرح آموزشی را در قالب ۲ هزار کلاس درس احداث کردند.

به گزارش ایرنا، "محمدحسین مرادی" عصر سه شنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان همدان که در یک ارتباط تصویری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، افزود: این تعداد مدرسه و فضای آموزشی در زیربنای ۲۳۵ هزارمتر مربع و با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی اضافه کرد: تعداد ۸۸۵ خیّر حقیقی و حقوقی در استان فعال هستند که از این تعداد ۲۳۱ نفر تنها مدرسه ساز هستند.

مرادی با بیان اینکه خیران ۳۱ درصد مشارکت در امر مدرسه سازی استان همدان داشته اند افزود: در حال حاضر تعداد ۶۶۵ مدرسه با حدود ۴۰۰ کلاس درس و با اعتبار ۵۵۶ میلیارد تومان به صورت خیّری و مشارکتی در دست ساخت است.

وی ادامه داد: تعهد خیّرین مدرسه ساز در سالجاری ۴۲ میلیارد تومان بوده که با افتخار صددرصد آن محقق شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با بیان اینکه بنیاد برکت به عنوان بزرگترین خیّر حقوقی در استان است، عنوان کرد: این بنیاد در مجموع ۷۰ پروژه مدرسه سازی را از ابتدا در قالب ۲۷۷ کلاس درس و تعهدی بالغ بر ۴۷ میلیارد تومان داشته که تاکنون ۵۰ پروژه به بهره برداری رسیده و ۲۰ پروژه نیز در دست احداث است.

مرادی از راه اندازی پویش "من مادرم، بچه های ایران فرزند من" خبر داد و افزود: این پویش که تاکنون ۱۱ هزار نفر در آن شرکت کردند، تا پایان اسفند ادامه دارد.

به گفته وی پویش دیگری به نام "مهر را با محرم آغاز کنیم"مصادف با شروع سال تحصیلی آغاز شد و هفت هزار نفر در این پویش شرکت کردند و در این میان مدرسه ۲ کلاسه روستایی در فامنین از همین محل خشت گذاری شد و در حال ساخت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با بیان اینکه از فروردین سالجاری بسته تحولی موسوم به طرح ملی آجر به آجر از سوی وزیر آموزش و پروزش ابلاغ و در استان همدان نیز همزمان با سراسر کشور انجام شد، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح، ۲۸ پروژه در استان با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان با خیرین مدرسه ساز توافقنامه منعقد شده است.

به گزارش ایرنا، در ادامه این مراسم که با حضور استاتدار همدان برگزار شد از کتاب "مهر ماندگار" ویژه زندگینامه خیّر مدرسه‌ساز استان زنده‌یاد حاج "محمد رونمایی و از ۹ خیر مدرسه ساز به نمایندگی از خیرین استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی، تجلیل شد. 

۳۰ هزار نفر از فرهنگیان استان همدان از طریق شبکه شاد نیز در این جشنواره شرکت کردند. 

در سال تحصیلی جاری بیش از ۲۹۶ هزار دانش آموز در مدارس استان همدان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =