پرونده ۵۰۰ واحد آسیب دیده زلزله سی‌سخت برای بازسازی تشکیل شد

یاسوج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۰ پرونده برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله تشکیل شد و ۱۵۰ نفر شماره حساب های خود را برای دریافت تسهیلات به کارشناسان ارائه دادند.

به گزارش ایرنا کیامرث حاجی زاده سه شنبه شب در نشست بررسی وضعیت زلزله زدگان سی سخت با حضور۱۴ نماینده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت قسط اول پرداخت نهایی تسهیلات بلاعوض بنیاد مسکن از محل دارایی های این نهاد پرداخت می شود.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بازسازی در شهرستان دنا اظهار داشت:  همزمان با کار اسکان و امداد رسانی عملیات پاکسازی معابر و ارزیابی با روند اجرایی خوبی در حال انجام است.

حاجی زاده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری مبنی بر تلاش جهادی نیروها در احداث سرپناه برای زلزله زدگان تصریح کرد: کار آواربرداری برای ساخت ساز و احداث منازل مسکونی به خوبی در حال انجام است.

حاجی زاده، تاکید کرد: دولت تا پایان ساخت منازل و بازسازی شهر سی سخت و روستاهای اطراف در کنار مردم خواهد بود.

در پی وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری در ۲۹ بهمن ماه در شهر سی‌سخت و حومه در شهرستان دنا از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد، ارزیابی و برآورد خسارت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از زلزله در حال انجام است.

براساس گزارش ها کارشناسی اولیه  بیش از  ۴۲۰ واحد احداثی شهری و ۳۸۰ واحد احداثی روستایی، یک هزار و ۵۰۰  واحد تعمیرات شهری و  یک هزار و ۲۰۰ واحد تعمیرات روستایی صورت گرفته و این ارزیابی‌ها هنوز توسط کارشناسان بنیاد مسکن در حال انجام است.

در پی این حادثه به ۲ هزار و ۳۰۰  واحد تاکنون خسارت معیشتی نیز وارد شده وکار ارزیابی خسارت ها به واحدهای مسکونی در شهر و روستاها هنوز به پایان نرسیده و در حال انجام است.

سعید اوحدی معاون رئیس جمهوری، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)،  پیر حسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور و همچنین اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه به منظور بازدید از شهر زلزله زده سی سخت و بررسی آسیب ها در این شهر حضور یافتند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .این زلزله تلفات جانی نداشته اما ۶۳نفر مجروح برجای گذاشته است.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =