افزایش موارد ابتلای روزانه به کووید -۱۹ در جمهوری آذربایجان

  باکو – ایرنا – ستاد عملیاتی هیات دولت  جمهوری اذربایجان برای مقابله با کووید -۱۹ در گزارشی از افزایش موارد ابتلای روزانه در ۲۴ ساعت اخیر در مقایسه با روزهای قبلی در این کشور خبر داد .

  به  گزارش ایرنا به نقل از ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان ، در ۲۴ ساعت اخیر ۲۲۳ مورد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است که ۱۷۶ نفر از آنها درمان شده و دو تن جان خود را از دست دادند .

  این در حالی است که در چند روز اخیر موارد ابتلای به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان در مقایسه با روزهای قبلی افزایش یافته است .

  به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان تا به حال در مجموع  ۲۳۳ هزار و ۴۲۴ نفر در این کشور به کویید -  ۱۹  مبتلا شدند که ۲۲۸ هزار و ۱۲ نفر از آنها درمان شده و سه هزار و ۲۰۴ نفر نیز جان خود را از دست دادند .

  در حال حاضر تعداد بیماران تحت درمان از ویروس کرونا دو هزار و ۲۰۸ نفر اعلام شده است .

  در این حال وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان طی گزارشی اعلام کرد ، در سه هفته اخیر ۲۲۵ دانش آموز و ۱۵۹ معلم در این کشور به ویروس کرونا  مبتلا شدند .

 بنا  به تصمیم روز گذشته ( دوشنبه ) مرکز بهداشت و اپیدمیولوژی جمهوری آذربایجان آموزش حضور ی در چهار مدرسه در شهرهای  باکو ، گنجه و شهرستان  آقدام به دلیل بروز موارد ابتلای به ویروس کرونا در میان دانش آموزان و معلمان ، متوقف شده است .

آموزش حضوری در مدارس جمهوری آذربایجان پس از تعطیلی  طولانی مدت به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، اول فوریه ( ۱۳ بهمن ماه گذشته ) از سر گرفته شده است .  

دولت جمهوری آذربایجان در یک ماه  اخیر نسبت به واکسیناسیون شهروندان با استفاده از واکسن چینی سینوواک (Sinovac) اقدام کرده است و  بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا شده است.

  این در حالی است که ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان تصمیم گرفته که رژیم قرنطینه برای مقابله با شیوع کرونا را تا اول ماه آوریل ( ۱۲ فروردین ماه سال  ۱۴۰۰) در سراسر جمهوری آذربایجان تمدید کند .

  همچنین دولت جمهوری آذربایجان در راستای مقابله با همه گیری کووید-۱۹ مرزهای زمینی ، هوایی و  دریایی خود را بسته است ولی این محدودیت ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی شود .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =