۷۴ تن  در شاهرود به ویروس کرونا دچار شدند

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۷۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه سه شنبه با بیان اینکه هم اکنون ۶۶ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند، افزود: از این تعداد ۱۲ تن در بخش مراقبت های ویژه و ۵۴ تن در بخش‌های عادی مختص به بیماران کرونایی درمان می‌شوند.

وی از افزایش نسبی موارد آزمایش مثبت ، بیماران سرپایی و بستری در هفته‌های گذشته خبر داد و  گفت : تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از آغاز همه‌گیری تاکنون در زیر مجموعه این دانشگاه به هفت هزار و ۲۹۴ تن رسید.

بینش  وضعیت سطح هشدار شاهرود را نارنجی اعلام کرد و گفت: با توجه به تعداد ابتلای موارد جدید انتظار می‌رود در هفته های پیش رو شاهد افزایش موارد بستری در این شهرستان باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور اشاره نمود و تصریح کرد: با وجود اینکه تاکنون گزارشی از وجود این ویروس در شهرستان شاهرود گزارش نشده اما باید شهروندان موضوع مراقبت از گروه‌های آسیب پذیر مانند سالمندان ، اطفال ، مادران باردار و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه خانواده ها تا حد ممکن ملاقات سالمندان را به صورت تلفنی و مجازی انجام دهند، ابراز داشت: در صورت ملاقات حضوری رعایت فاصله، استفاده از تهویه مناسب و کوتاه کردن زمان ملاقات را در نظر داشته باشند.

بینش با اشاره به اینکه در برخی موارد افراد خانواده مبتلا در برابر گرفتن آزمایش مقاومت می کنند، افزود: ممکن است در خانواده افرادی با علایم خفیف وجود داشته باشند که با نمونه ‌گیری و شناسایی آنان از شیوع بیشتر می توان جلوگیری کرد.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (پنجم اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص  هشت هزار و ۳۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۸۲ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ تن رسید.

همچنین با فوت ۹۱ تن از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۶۶۳ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =