آمادگی سه تیم واکنش سریع هلال احمر انزلی برای مقابله با بحران احتمالی

رشت- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر انزلی از آمادگی سه تیم ۱۰ نفره واکنش سریع در موقع بحران احتمالی برف خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر با تجهیزات کافی آماده ارائه هرگونه خدمات به مردم است.

به گزارش ایرنا، علیرضا غاروریانی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود : چندین دستگاه آمبولانس همراه با نیروهای امدادگر و نجاتگر در پایگاه جاده ای کپورچال، پایگاه دریایی زیر پل غازیان و نیز مرکز اداری و چند دستگاه خودرو سواری کمک دار برای بحران احتمالی برف آماده بوده و از شب گذشته مرخصی های کارمندان لغو و همه موظف به حضور در جمعیت هلال احمر انزلی هستند.

وی افزود : هماهنگی لازم با دهیاری و شورای اسلامی روستای سنگاچین جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان انجام شده و مسجد جامع و خانه هلال سنگاچین نیز آماده است تا در صورت لزوم به مردم خدمات رسانی کند.

وی با بیان اینکه بسته های ۲۴ساعته (شامل آب معدنی، بیسکوئیت، خرما)  و ۷۲ ساعته (شامل برنج نیم پخت، تن ماهی، لوبیا، آب معدنی، خرما)  به میزان لازم در انبارهای هلال احمر انزلی موجود است، تصریح کرد : سایر کمک های امدادی نظیر چادر، پتو نیز از جمعیت هلال احمر استان به شهرستان تحویل شده و امکانات کافی در انبار مرکزی  و دو انبار فرعی واقع در خانه هلال کپورچال و رودپشت جهت تحویل به حادثه دیدگان وجود دارد.

غاروریانی با بیان اینکه برخی مناطق حادثه دیده در موقع بحران مطالبه‌گری مضاعف دارند خواستار آن شد که کمک‌رسانی بصورت متمرکز و با طبق دستورات ستاد بحران به صورت منسجم انجام شود تا از حیف و میل بیت‌المال جلوگیری به عمل آید.

وی خاطر نشان کرد: حفظ آرامش و خونسردی در حوادث از مراحل اولیه مدیریت بحران و از آموزش‌های تاکیدی این جمعیت است و هلال احمر انزلی تیم تقویت روحی و روانی را در مواقع بحران به مناطق حادثه دیده اعزام می کند.

حدود ۵۰ نیروی داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر بندرانزلی آماده حضور در عملیات امداد و نجات در بحران احتمالی برف هستند که در صورت نیاز به مردم حادثه  دیده کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =